BAZNĪCA

Garīgie pakalpojumi un tikšanās ar cilvēkiem nesenos 10 gadus ir notikuši visdažādākajās vietās. Tostarp, pie ģimenēm mājās, jūras krastā, viesu mājās, pilīs, muzejos, uz kuģiem un jebkur, kur vien to varam iedomāties. Tomēr šad un tad daži ir jautājuši pēc baznīcas ēkas. Un tieši par to tiek arī domāts. Un ne tikai domāts, ir jau daudz kas izdarīts. Un par to būs šis fotostāsts. Jo bildes runā vairāk, nekā 1000 vārdi…
Attēlā redzam senāku jaunbūvi uz manas privatās Zemesgrāmatā ierakstītās zemes. Šī 90-ajos gados iesāktā jaunbūve ar Dieva palīgu pārtaps par baznīcas ēku. Ir juridiski izveidots nodibinājums, tiks sagatavosts projekts un viss cits, lai dokumenti būtu precīzi un darbi noritētu mērķtiecīgi. Ja Tu šo lasi un Tev ir mecenāta vai sponsora aicinājums kopīgiem spēkiem izveidot baznīcu, kāda vēl nekad nav bijusi Latvijā,- kur notiktu kāzas un kristības, dievkalpojumi un nelieli koncerti ar brīvu apmeklējumu, nepiesaistot cilvēkus nekāda veida reliģiskai organizācijai (šī ir brīvticības būtība), tad vari pievienoties domās un darbībā, lai sapnis ātrāk īstenotos.

Iecere ir būvēt baznīcu 2,7 km no Limbažu centra un 80 km no Rīgas robežas Katvaru pagastā. Iecerētā baznīca atrodas 50 m no autoceļa, tikpat tālu arī no autobusu pieturas un 70 m no veloceliņa. Attēlā redzamās ēkas jaunbūve 1990. gadā kādreiz bija iecerēta kā liela saimniecības ēka. Tā atrodas uz manas zemes un nav apgrūtināta ne ar parādiem, ne citām saistībām vai apgrūtinājumiem. Jaunbūvei ir stingri betona pamati uz kā var tapt viss turpmākais. Pa šiem gadiem ir izauguši skaisti lieli koki, no kuriem vairums noteikti paliks tur arī turpmāk. Pēdējos desmit gadus ir mērķtiecīgi veidoti koku stādījumi, zāliens un citi ainavas elementi, lai baznīcas ēka harmoniski iekļautos dabā. Darbs pie apkārtnes labiekārtošanas un kopšanas turpinās katru gadu. 2010. gadā mūsu saimniecība saņēma LR Satiksmes ministrijas balvu- 1. vieta par Limbažu novadā sakoptāko valsts nozīmes autoceļa malu.Bet tagad par vēl praktiskākiem un mērķtiecīgākiem darbiem. Pirms dažiem gadiem esmu iegādājies savu privāto lentzāģi(gateri) un palīgierīces, kā arī ierīkojis jaudīgu elektrības pieslēgumu. Lai kokmateriāli no mūsu dzimtas meža taptu sagatavoti tepat uz vietas baznīcas būves pagalmā.Un pat vēl vairāk – pats esmu apguvis gatera operatora iemaņas un sētā kopā ar savu ģimeni un palīgiem katru gadu strādājam. Top krāvumi ar kvalitatīviem un precīziem materiāliem.Par mācītāja darbā nopelnīto naudu iegādājos arī vairākus profesionālus galdniecības darbagaldus. Pie dažiem no tiem būtu labi, ja pieaicinātu vēl zinošāku meistaru, kas palīdzētu izgatavot skaistas durvis, logus, grīdas dēļus un visu citu. Esmu iegādājies arī speciālu skaidu plēšamo darbagaldu, lai baznīcai taptu etnogrāfiski atbilstošs skaidu(lubiņu) jumts. Arī malka apkurei no meža būs pieejama. Pie mums būs skaisti arī ziemā, jo mūsu ģimenes stādītie koki jau pēc 25 gadiem ir izauguši lieli.Uz iecerēto baznīcu ved skaista liepu aleja, kas arī pa šiem gadiem ir skaisti sakuplojusi. Ap mājām sastādīti simmtiem jaunu koku, kas tiek attiecīgi kopti un veidoti.
Kā redzi, mans stāsts nav nekāda “žēlabu dziesma”. Daudz ko darām paši un ar lielu prieku. Bet, ja arī Tu vēlies pievienoties ar savu devumu- mecenāta vai sponsora naudas līdzekļiem, arhitekta vai koka mājas meistara amatu, atbalstot ļoti cerīgu projektu no datorzīmējuma līdz pat sapņa īstenošanai dabā, tad raksti, zvani un sameklē mani, lai mērķtiecīgi rīkotos kopā. Lai Dieva svētība arī Tavos un mūsu kopīgajos nodomos un darbos!
Mācītājs Valters Korālis, IK “Valters Korālis”
LMT 29107312 , e-pasta adrese: valters.koralis@gmail.com
#baznīca #baznīcasceltniecība #brīvticība #ainava #sēta #latviešaticība