CENAS

_RGB8763Skats no kāzām Gaisa balonā_RGB7835Altārgalds viesu namā “Bille” (Cēsis)
Ātrā atbilde par cenu – ziemā, vasarā un pavasarī – lētāk.nekā vasarā. Lai noskaidrostu precīzāk, atsūti ideju par svētku norises laiku un ģeogrāfisku vietu manā e-pastā un saņemsi skaidru piedāvājumu.

Daudzu plaši pazīstamu reliģisko organizāciju pastāvēšana tiek dotēta no valsts, pašvaldībām vai fondiem un ārzemju partneriem – ziedotājiem. Vairums reliģisko organizāciju ziedotāji ir anonīmi, un viņu korporatīvās norunas ar reliģiskajiem līderiem ir viņiem vien zināmas. Visiem reliģisko organizāciju garīdzniekiem (izņemot mūkus) ir savi bankas konti algām, uzkrājumiem vai pat plaši privātie nekustāmie īpašumi (uz sava vai tuvinieku vārda) un lieliskas automašīnas. Tomēr viņi maldinoši savu darbu dēvē nevis par bizbesu kādas organizācijas patvērumā vai vismaz par darbu, bet – par “kalpošanu Dievam”. Bieži garīdznieku privātajiem atbalstītājiem vai organizāciju dotētājiem un ziedotājiem ir savstarpējās ekonomiskās un ideoloģiskās interešu saites ar to vai citu reliģisko organizāciju. Līdz ar to, agrāk vai vēlāk tas ietekmē ikvienu reliģisko organizāciju pakalpojumu saņēmēju kristībās, kāzās un reliģiskā dzīvē pēc svinībām. Jums noteikti ieteiks maksāt pastāvīgi un periodiski visu atlikušo mūžu tikai tādēļ, ka esat bijis spiests iestāties kādā reliģiskā organizācijā un kļuvis par tās biedru kāda viena iemesla dēļ: vēlējāties nokristīt bērniņu, salaulāties vai būt par krusttēvu utml.

    Tieši tādēļ zīmola “Brīvticība” pakalpojumu maksa vien sākumā var likties augstāka. Tomēr tā ir tieša un nesaistīta ar citiem pakalpojumu ņēmējiem, lai kaut ko, citiem nezinot, pārdalītu vai izlīdzinātu. Maksa nav saistīta arī ar citu organizāciju vai privātpersonu dotācijām, slēptu vai atklātu cilvēku vervēšanu draudzēs. Pakalpojumu cena veidojas no maksas par pašu pakalpojumu un ceļa izdevumiem Latvijā vai ārzemēs. Toties katram pakalpojuma saņēmējam ir garantēta drošība, ka viņš netiks piespiests iestāties kādā reliģiskā organizācijā, lai vēlāk samaksātu nodevās un ziedojumos atlikušo summu, kā arī maksātu par citiem. Brīvticības pieeja ir pretēja tai pakalpojumu un finansu loģikai, kāda vērojama vairums reliģiskās organizācijās Latvijā un pasaulē.

Saņemot zīmola “Brīvticība” pakalpojumu, maksa lielā mērā atkarīga no attāluma (degvielas, auto amortizācijas, ceļā pavadītā laika). Turpceļa un atceļa attālumi tiek skaitīti no Limbažiem. Lielāki ieguvēji ir tie, kas ģimenes svētkus organizē kopā ar citiem saviem tuviniekiem vai draugiem. Maksa pieprasītākajos sezonas mēnešos (pavasaris, vasara, agrs rudens, Ziemassvētku & Lieldienu laiks) ir augstāka. Citos mēnešos – lētāk. Lētāk arī ir tad, ja svētkus rīko ar citiem kopā www.ticu.lv piedāvātos datumos. Nekāda papildus maksa ziedojumos vai nodevās pēc garīdznieka pakalpojuma saņemšanas netiek prasīta.

Arī fotopakalpojumu cena veidojas līdzīgi. Un arī no tā, vai fotografē vēl kāds no manas ģimenes locekļiem – laikā, kad strādāju kā mācītājs. Fotosesijās un bilžu datorapstrādē strādāju es pats. Tomēr Jūs ietaupāt par ceļa izdevumiem, jo mācītājs un fotogrāfs brauc vienā auto.

Atsūti savu ideju par kāzām, kristībām vai mājas, dzīvokļa, meža, auto svētīšanu u.c. mācītāja darbu un tad konkrēts piedāvājums tiks nosūtīts e-pastā.

Raksti: valters.koralis@gmail.com
Zvani: LMT 29107312Kazas_Burtnieku_muizas_parka_23 Foto: V.Korālis

Atbildēt