V.Korālis uzvar tiesā pret KNAB

J900X631-07403
http://www.diena.lv/lat/politics/hot/bijusais-macitajs-koralis-uzvar-knab-strida-par-atrasanos-interesu-konflikta

http://www.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=13001
Bijušais mācītājs Korālis uzvar KNAB strīdā par atrašanos interešu konfliktā 03.decembris 2009

Administratīvā apgabaltiesa šodien apmierināja Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes mācītāja Valtera Korāļa sūdzību par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu, ar kuru viņam par atrašanos interešu konfliktā noteikts 50 latu sods.

Apgabaltiesa atzina par pamatotu Korāļa apelācijas sūdzību un apmierināja viņa pieteikumu par KNAB lēmuma atcelšanu, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Trubiņa.

Tiesa spriedumā secināja, ka KNAB nepamatoti ir novilcinājis administratīvā pārkāpuma lietas ierosināšanu un izskatīšanu attiecībā uz Korāļa administratīvo pārkāpumu.

Tā kā sākotnējais lēmums par Korāļa administratīvo sodīšanu pieņemts aptuveni astoņus mēnešus pēc pārkāpuma izdarīšanas, tiesa secināja, ka viņš sodīts, būtiski pārsniedzot likumā noteikto četru mēnešu termiņu soda piemērošanai.

Tā kā tiesa konstatēja, ka ir pamats izbeigt lietvedību šajā strīdā, tad citi apelācijas sūdzības motīvi netika vērtēti.

Tādējādi tiesa atcēla KNAB priekšnieka 2006.gada 25.maija lēmumu ar tā pieņemšanas dienu un izbeidza administratīvā pārkāpuma lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par Korāļa saukšanu pie administratīvās atbildības.

Spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā sastādīšanas dienā.

KNAB 2006.gada maijā bija noteicis Korālim sodu par to, ka viņš, būdams amatā Skultes ostas valdē, pieņēmis lēmumus attiecībā uz savu atalgojumu un veselības apdrošināšanu, tā nonākot konfliktā ar likumu, kas amatpersonai paredz pienākumu ziņot par šādām situācijām.

Publiskajos reģistros gan neparādās ziņas par Korāļa darbību Skultes ostā, taču pašā ostā aģentūrai LETA sacīja, ka Korālis vairs tās valdē nedarbojas.

Administratīvā rajona tiesa 2008.gada 26.septembrī noraidīja Korāļa sūdzību un KNAB lēmumu viņam noteikt sodu atzina par pamatotu.

LETA jau ziņoja, ka Korāli par amorālu un garīdznieka cieņai neatbilstošu dzīvesveidu no Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes mācītāja amata 2008.gada februārī atbrīvoja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Bīskapu kolēģija.

Pēc aģentūras LETA arhīva datiem, atrašanās interešu konfliktā Korālim iepriekš pārmesta arī saistībā ar Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes īpašumu apsaimniekošanu.

Mācītājs, vienlaicīgi pildot draudzes gana un draudzes īpašumu apsaimniekotāja pienākumus, šādi esot nonācis interešu konfliktā, un tas novedis pie vienpersoniskas varas uzurpācijas pār draudzes īpašumiem”.
_______________________________________________________

Valtera Korāļa komentārs:
Protams, ka priecājos par šo ziņu. Tiesas procesi (arī šis- pret KNAB) prasīja no manis un mūsu ģimenes pāris gadus un arī spēku. Tomēr šīs ziņas noslēgums, kas šeit ir publicēts ir ļoti tendenciozs un PUBLISKI ATSAUCAMS. V.Korālis NEKAD nav izsaimniekojis draudzes īpašumus vai veicis citas notiesājošas darbības. Rel. organizācija “Valmieras Svētā Sīmaņa draudze” pret SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts” nepierādīja ne SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts” vainu ne valdes priekšsēdētāja V.Korāļa vainu iepriekš izsludinātajā it kā “izsaimniekošanā”. kas bija tikai un vienīgi veikls baznīcas iekšienē izvērsts ekonomiskā apvērsuma triks. Visi tiesas procesi ar LELB Valmieras Svētā Sīmaņa draudzi pēc r.o “Valmieras Svētā Sīmaņa draudze” valdes locekļu u.c. liecībām Tiesā, ir noslēgušies ar nepierādītu vainu nevienā no apsūdzībām. Tiedā nav arī ieradusies neviena persona sniegt kādas liecības tajos apvainojumos, ko min LELB un arhibīskaps J.Vanags. Tādēļ šī ziņa, kas parādās presē un interneta saziņas līdzekļos: “LETA jau ziņoja, ka Korāli par amorālu un garīdznieka cieņai neatbilstošu dzīvesveidu no Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes mācītāja amata 2008.gada februārī atbrīvoja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Bīskapu kolēģija.Pēc aģentūras LETA arhīva datiem, atrašanās interešu konfliktā Korālim iepriekš pārmesta arī saistībā ar Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes īpašumu apsaimniekošanu. Mācītājs, vienlaicīgi pildot draudzes gana un draudzes īpašumu apsaimniekotāja pienākumus, šādi esot nonācis interešu konfliktā, un tas novedis pie vienpersoniskas varas uzurpācijas pār draudzes īpašumiem” no juridiskā viedokļa ir pretlikumīga un cieņu aizskaroša.

Jo tiesiski vaina nav nekādā veidā patiesa un pierādīta. LELB augstāko garīgo institūciju lēmumi, kā zināms, saskaņā ar nesen pieņemto LELB Satversmi, nav pārsūdzami. Baznīca ir nodrošinājusi tiesāšanas imunitāti pret sevi, t.i. pret bīskapu kolēģijas lēmumiem. Jo Sinodes lēmums atkal un vēlreiz var atcelt t.s. Bīskapu kolēģija. Vismaz tikmēr, kamēr LELB vadīs J.Vanags ar viņam raksturīgo manipulatīvo vadības stilu. Bez tam, laika gaitā pats Jānis Vanags neilgi pēc saviem lēmumiem attiecībā uz Korāļu ģimneni, saņēmis Dieva sodu savā ģimenē – Daugavā noslīka Jāņa Vanaga paša dēls un vēl citas likstas nākušas pār viņu. Visdrīzāk kā Dieva zīmes. Tāoēc lai tas vēl arvien paliek Dieva ziņā.Skat. iepriekš publicēto rakstu: https://www.ticu.lv/?p=5350

Priecājos, ka LR Administratīvā Apgabaltiesa ir izvērtējusi lietu pēc būtības, ņemot vērā visus lietas apstākļus un pieņēmusi, manuprāt, taisnīgu lēmumu. Pateicos advokātam Marekam Halturinam par sniegto juridisko palīdzību un par mērķtiecīgu un profesionālu darbu šajā tiesas procesā konkrēti pret šo KNAB nepamatoto lēmumu!


Mācītājs
Valters Korālis

Atbildēt