Bet viņi klusēja…

 Dsc7194
Bet viņi klusēja un tanīs dienās nesacīja nevienam nekā par to, ko bija redzējuši. /Lk. 9:36b/
__________________________________________
Padomju laikos visapkārt bija sociālisms: visi ārēji runāja vienu un to pašu, bija visaptverošs patoss, un visi ziemas vidū, Kremļa kurantiem skanot, svinēja Jauno gadu. Jo reti kurš vēl zināja kartē atrast pilsētu Briseli…
Un tomēr pa retam cilvēki arī tad svinēja Ziemassvētkus. Saprotiet mani pareizi: Ziemassvētkus, kur tika atvērtas Bībeles un Dziesmu grāmatas… Mana vecāmamma man lasīja un dziedāja no tām priekšā, kad es biju bērns.
Mani nokristīja Ziemassvētkos, 1976. gada 24. decembra vakarā (toreiz valdīja “karalis” Brežņevs… ) Rīgā Mārtiņa baznīcā. Toreiz es toreiz mācījos 2. klasē Zvejniekciema vidusskolā. Izāpkjāot no pēdējā nakts vilciena, nākdams, precīzāk – vilkdamies, vecākiem līdzi uz mājām, noguris un pusaizmidzis pa dzelzceļa “špalām” no Zvejniekciema dzelzceļa stacijas uz Mandegām Skultē, vēl nenojautu ne to, ka es pats reiz būšu mācītājs. Un ne arī to, ka pats kristīšu, braukājot gandrīz vai slepeni pa mājām pie tiem cilvēkiem, kam šajos gados arī būs patiesi Ziemassvētki šaurā ģimenes lokā. Un viņi gaidīs nevis Ziemassvētku Vecīti vien, bet arī mācītāju, lai savlaicīgi Mūžībai un Dievam nokristītu savus bērnus. Jo labāku dienu šādam notikumam vēlāk ilgi var nebūt. Vēsture mēdz atkārtoties, un šogad būs līdzīgi.
Visu mūžu es atceros, ka īsti Ziemassvētki ir noslēpums ne tikai Sv. Jaunavai Marijai un Sv. Jāzepam, kurus daudzi tobrīd nesaprata, bet ikvienam patiesi ticīgam cilvēkam. Ticība – tas ļoti bieži nozīmē drosmi noslēpumam. Vēl jo vairāk– ticība ārpus reliģiskām organizācijām.
/Valters Korālis, privātprakses mācītājs/

Turpmāk ne visi datumi un norises vietas tiks publicētas www.ticu.lv
Informācija: valters.koralis@gmail.com
Balss: 29107312
#svētki #ģimene #reliģija #drosme #ticība #mācītājs #privātprakse #kristība #baptism #крещение #пастор #литургия #семья #религия #богослужение #latviešaticība #visaģimene #korālis #brīvticība #kāzas #wedding #service #christian #church #parish #reliģiskābrīvība #religion #freedom #kristībufoto #mūžība

Atbildēt