Kas jauns mūsu dzīvē? Intervija nedēļas izdevumā “Kas Jauns”

Kas Jauns-1

Vai Korāļi būs dievturi?

Vērojot pēdējās Korāļu aktivitātes, var rasties priekšstats, ka viņi no kristiešiem pārtapuši dievturos. Portālā draugiem.lv Korāļi pievienojušies Senticības jeb pagānisma reanimētāju domubiedru kopai, septembra beigās rīkojuši nometni Latviskā dievatziņa un Kristietība. Kopīgais un atšķirīgais. Uzaicinājums uz folkloras kopas Laiva veļu godināšanas un mielošanas pasākumu bija atrodams arī Korāļu veidotajā portāla ticu.lv. Vai viņi pēc skarbās izmešanas no baznīcas klēpja nu metuši kažoku uz otru pusi un pārtapuši par pagāniem?
Abi apliecina, ka joprojām ir kristieši, bet respektē, ka ceļi pie Dieva var būt dažādi. „Dialogi ir interesanta lieta, tikai jāskatās, lai nezaudētu savu identitāti. Radikāļi ir abās pusēs — viņi cīnās par šo savu mugurkaulu. Turpretim, ja esi stabils savā identitātē, tu vari uzklausīt arī otru,“ skaidro Valters Korālis. „Arī kristieši beigu beigās sāks saprast, ka pagānisms nav tikai kaut kāds maģijas kults, ka dievturība arī var būt ceļš pie Dieva. Kristiešiem mērķtiecīgi to iestāsta, ka pagānisms ir nīdējams, bet nav tik vienkārši. Lielās patiesības ir universālas.”
Interese par dievturību Korālim bijusi jau sen. Viņa vecvecmāmiņa Anna Brastiņa nākusi no Dikļiem un bijusi dievturības pamatlicēja Brastiņu Ernesta radiniece. Beidzot Latvijas Universitātes Universitātes Teoloģijas fakultāti, Valteram bijusi doma rakstīt par dievturību diplomdarbu.
Savā ziņā kā mācītājs viņš pieļāva atkāpes no ierastā. Korālis bija pirmais mācītājs Vidzemē, kas laulāja ārpus baznīcas, bet bērniņus kristījis Dikļu avotā. Arī sveču galdiņu, līdzīgu kā pareizticīgajiem, ieviesis Svētā Sīmaņa baznīcā. Par visu to saņēmis baznīcas nopēlumu. „Tu esi bijis izlēcējs caur un cauri!“ ar smaidu atgādina sieva Guna…
Visu interviju lasi žurnālā.

Anda Leiškalne, ”Kas jauns“ 28.10.2008

Atbildēt