Krievijas kanāls PEH-TB (REN-TV) viesojas Valmierā

Pirmais Latvijas brīvticīgo sadarbības raidījums sadarbībā ar Krievijas kanālu PEH-TB (REN-TV):

Зарплаты Латвийских священников будут сокращены как минимум на 15% из-за тяжелой экономической ситуации в стране. А историческая недвижимость Латвийской Евангелистической-Лютеранской церкви ожидает частичная распродажа. Каждый пастор теперь выживает, как может. Кто-то увольняется, а кто-то переходит на Коммерческое служение.

«С милым рай и в шалаше», а с любимым пастором и в прокуратуре. Именно тут теперь арендует комнату и для служения «отставной» лютеранский священник Валтерс Коралис. С бывшим церковным начальством, говорит разошлись по коммерческо-идеологическим соображениям.

Валтер Коралис, независимый пастор: «Денежки — хорошая вещь, но свободу они не дают. Они дают возможность, конечно, но не всегда мы эти возможности используем как направление свободы»

Теперь никакой «канон и традиция» не мешают «креативить». На лютеранской мессе нашлось место и православному кадилу, и неформальной Богородице, нарисованной другом художником. Но, главное «ноу-хау» пастора Коралиса — похороны на воздушном шаре.

За несколько сотен лат ваш прах развеют с воздуха.

Валтер Коралис, независимый пастор: «Я не думаю, что эта практика неплохая, я не думаю, что этот пепел мусор, он извините биологический продукт. От земли это взялось и за землю она встанет. И неважно глубоко станет, наверх станет, где там станет, она возвращается к земле»

Желающих «развеется после смерти» пока не нашлось, Но прихожане от инициатив своего «неформального» пастора в восторге.

Прихожане: «Я жила долгое время у моря в детстве, то пусть не будет секретом, я хочу уйти обратно в море после смерти» «Мужчина молодой, интересный, развитый и с ним всегда так интересно» «Хоризма у него! Но особенная. Я не видела таких священников больше»

Хоть и от бога церковь, да ничто мирское ей не чуждо. Финансовые проблемы прихожан моментально отражаются на благосостоянии их пастырей. А в Латвийском случае ставят под вопрос и церковное единство.

Настоятель Домского собора в Риге — Элийс Годиньш говорит: «дела плохи». Духовенство «разбегается», зарплаты сокращаются, рождественские благотворительные программы урезаются. Многие дети из бедных семей на эти праздники остались без подарков. А вскоре придется расстаться и с частью церковной недвижимости.

Элийс Годиньш, настоятель Домского собора, город Рига: «Всю недвижимость, которую мы имели, мы пересмотрели. Некоторая часть должна быть продана, некоторая часть будет использоваться для накопления ресурсов. Эта недвижимость из прошлого времени, веков была пожертвована церкви»

Валтерс Коралис на днях стал первым «независимым священнослужителем», в «независимой Латвии». Даже регистрацию официальную получил. Теперь он глава коммерческой организации «Свободная вера». Заказы на крестины, свадьбы и отпевания принимает по интернету, там же можно узнать и о расценках.

Валтер Коралис, независимый пастор: «Бога продать невозможно, и его блага невозможно продать. И я думаю, в капитализме можно продать свое время. Где интересы духовные совпадают, тогда, наверно, и можно договориться насчет времени. Я то и продаю, что есть вещь»


Александр Мостославский, Александр Рычков

РЕН ТВ, http://www.ren-tv.com/news/latest/8917-2009-12-25-13-00-13

Māc. Varis Bitenieks. Ticības dinamika (nesaīsināts teksts)

Ticības dinamika – šādi slavenais vācu teologs P. Tillihs iezīmēja katra pasaulē dzimušā cilvēka motivāciju dzīvot un pēc kaut kā tiekties. Var to arī pateikt citādi – to, ka katram cilvēkam šeit zemes virsū ir ļoti liela jēga un nozīme. Katrai dienai, stundai un minūtei ir ārkārtīgi liels svarīgums. Katrs cilvēks un viņa dzīve kopā ar mūsējo ir mūsu – no Dieva dāvātā dāvana. Visa dzīve ir viena liela dinamika – tā ir tā dzīve kas esi tu pats ar savu ikdienu. Jautājums ir tāds ko tu darīsi ja tu to visu zini – to ka Dievs ir kopā ar tevi un to ka Viņš kopā ar tevi vēlas šo pasauli padarīt labāku. Kas ir tavs pirmais, otrais un trešais darbs. Principā visi darbi ir tad jēdzīgi ja tajos ir mīlestība – pret savu zemi, pret savu ģimeni, savu pilsētu, savu māju un cilvēkiem kas ir tev blakām. Šādā ziņā darbu nekad netrūkst nu kaut vai pie mājas izej no rīta laukā un apskaties kā saimnieks, kas tieši šodien būtu vissvarīgākais ko vajadzētu izdarīt – varbūt ir jāpienaglo kāda dēle, varbūt jālaista puķes, varbūt jāsāk lasīt ķirši, varbūt jāparunā kādu stundu ar sievu vai savu mammu. Manuprāt dievticību izkopt var tikai praktiski. Es piekrītu M. Luteram, P. Tilliham, V.V.Klīvem, ka tikai mēģinot darīt kaut ko labu sev un citiem cilvēkiem, tikai tad Dievs arī atklājas. Bet domājot par to kā Dievam vajadzētu man atklāties – tā rīkojoties Dievs nekad neatklāsies. Tieši otrādi cilvēkam vienam pašam uz savu iniciatīvu un cerībā uz Dievu ir jāmēģina šai pasaulē griezt kaut ko par labu – uz to kas evaņģēlijos rakstīts un sacīts. Dieva lūgšanas un gavēšana jau ir laba lieta, bet tikai pēc tam kad esi visu izdarījis – sakārtojis jautājumus par savu zemi, ģimeni, pilsētu, māju un cilvēkiem kas ir tev blakus. Lūk, tā es domāju un saprotu ticību Dievam un savu piederību Kristum.

Es esmu teologs un mana dzīvesvieta ir Kurzeme un man kā latvietim piemīt arī liela baltā skaudība. Mana ordinēšana par mācītāju mani neatbrīvoja no tās lielās baltās latviešu skaudības…

Šeit lasi visu teologa un mācītāja Vara Bitenieka vēstuli:

V.Bitenieks_vestule-1.doc
 Rgb1594

Attēlā: Kādā rudens ciemošanās reizē Aizputē pie Vara. Kurzemes mācītājs Varis Bitenieks (otrais no kreisās) jau studiju gados Latvijas Universitāte bija erudīts teologs. Šobrīd viņu ieinteresējuši kara vēstures jautājumi, kuros kādā ciemošanās vakarā dalījās ar Valmieras Draugu kopas vīriem – Teodoru Gaiķi (no kreisās) un Pāvilu Toču (no labās).
 Rgb1606
 Rgb1620
Attēlos: Namatēvs Varis ir arī lielisks amatnieks – profesionāls bruģētājs. Savā sētā viņa paša rokām top visi galdniecības izstrādājumi, apmešanas un santehnikas darbi.

____________________________________________________

Advents ir dāvinājumu laiks. Par to runā visur un visvisādos locījumos. Dažreiz vēl aiz visiem vārdu plūdiem patiešām kādam tiek palīdzēts ļoti un neviltoti. Viens no šādiem palīdzības praktiķiem kādam cilvēkam (vismaz koordinācijā) ir bijis Varis Bitenieks.

Šis teologa un Kurzemes mācītāja Vara Bitenieka raksts ir speciāls veltījums LELBāL(Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas) izdevumam “Ceļa Biedrs”. Tomēr kaut kādu iemeslu dēļ tas tika publicēts ļoti saīsinātā veidā. Pēdējo gadu politkorektums starp LELB un LELBĀL (starp luterisko baznīcu Latvijā un ārpus Latvijas) atgādina PSRS -Zviedrijas pēckara vienošanos par cilvēku likteņiem. Ne tik dramatiski, bet uz to pusi gan…

Arī mūsu ģimene atceras LELB un LELBāL novērotos redzamāko vadītāju konspiratīvos čukstus, vienojoties par arhibīskapa J.Vanaga situācijas vienpusīgo skaidrojumu Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes ekonomiskā apvērsuma laikā. Mobings jau tieši tāpēc ir mobings, ka tajā parasti iesaistīti gana daudz cilvēku…

Izturējām, draugi! Cauri visām piecām tiesu prāvām un publiskajiem pazemojumiem izturējām! Patiesības labad jāsaka gan, ka bez jebkāda Latvijas vai ārpus Latvijas luterāņu baznīcu palīdzības (jo tādas gluži vienkārši nebija nekādā no veidiem). Ar taisnu muguru gan uzdrīkstējāmies palikt. Un nu ticam un dzīvojam tālāk. 🙂

Paldies mācītājam Varim Biteniekam par to, ka viņš aktualizē savu redzējumu sabiedrībā un baznīcā!

Guna un Valters Korāļi

V.Korālis uzvar tiesā pret KNAB

J900X631-07403
http://www.diena.lv/lat/politics/hot/bijusais-macitajs-koralis-uzvar-knab-strida-par-atrasanos-interesu-konflikta

http://www.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=13001
Bijušais mācītājs Korālis uzvar KNAB strīdā par atrašanos interešu konfliktā 03.decembris 2009

Administratīvā apgabaltiesa šodien apmierināja Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes mācītāja Valtera Korāļa sūdzību par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu, ar kuru viņam par atrašanos interešu konfliktā noteikts 50 latu sods.

Apgabaltiesa atzina par pamatotu Korāļa apelācijas sūdzību un apmierināja viņa pieteikumu par KNAB lēmuma atcelšanu, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Trubiņa.

Tiesa spriedumā secināja, ka KNAB nepamatoti ir novilcinājis administratīvā pārkāpuma lietas ierosināšanu un izskatīšanu attiecībā uz Korāļa administratīvo pārkāpumu.

Tā kā sākotnējais lēmums par Korāļa administratīvo sodīšanu pieņemts aptuveni astoņus mēnešus pēc pārkāpuma izdarīšanas, tiesa secināja, ka viņš sodīts, būtiski pārsniedzot likumā noteikto četru mēnešu termiņu soda piemērošanai.

Tā kā tiesa konstatēja, ka ir pamats izbeigt lietvedību šajā strīdā, tad citi apelācijas sūdzības motīvi netika vērtēti.

Tādējādi tiesa atcēla KNAB priekšnieka 2006.gada 25.maija lēmumu ar tā pieņemšanas dienu un izbeidza administratīvā pārkāpuma lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par Korāļa saukšanu pie administratīvās atbildības.

Spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā sastādīšanas dienā.

KNAB 2006.gada maijā bija noteicis Korālim sodu par to, ka viņš, būdams amatā Skultes ostas valdē, pieņēmis lēmumus attiecībā uz savu atalgojumu un veselības apdrošināšanu, tā nonākot konfliktā ar likumu, kas amatpersonai paredz pienākumu ziņot par šādām situācijām.

Publiskajos reģistros gan neparādās ziņas par Korāļa darbību Skultes ostā, taču pašā ostā aģentūrai LETA sacīja, ka Korālis vairs tās valdē nedarbojas.

Administratīvā rajona tiesa 2008.gada 26.septembrī noraidīja Korāļa sūdzību un KNAB lēmumu viņam noteikt sodu atzina par pamatotu.

LETA jau ziņoja, ka Korāli par amorālu un garīdznieka cieņai neatbilstošu dzīvesveidu no Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes mācītāja amata 2008.gada februārī atbrīvoja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Bīskapu kolēģija.

Pēc aģentūras LETA arhīva datiem, atrašanās interešu konfliktā Korālim iepriekš pārmesta arī saistībā ar Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes īpašumu apsaimniekošanu.

Mācītājs, vienlaicīgi pildot draudzes gana un draudzes īpašumu apsaimniekotāja pienākumus, šādi esot nonācis interešu konfliktā, un tas novedis pie vienpersoniskas varas uzurpācijas pār draudzes īpašumiem”.
_______________________________________________________

Valtera Korāļa komentārs:
Protams, ka priecājos par šo ziņu. Tiesas procesi (arī šis- pret KNAB) prasīja no manis un mūsu ģimenes pāris gadus un arī spēku. Tomēr šīs ziņas noslēgums, kas šeit ir publicēts ir ļoti tendenciozs un PUBLISKI ATSAUCAMS. V.Korālis NEKAD nav izsaimniekojis draudzes īpašumus vai veicis citas notiesājošas darbības. Rel. organizācija “Valmieras Svētā Sīmaņa draudze” pret SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts” nepierādīja ne SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts” vainu ne valdes priekšsēdētāja V.Korāļa vainu iepriekš izsludinātajā it kā “izsaimniekošanā”. kas bija tikai un vienīgi veikls baznīcas iekšienē izvērsts ekonomiskā apvērsuma triks. Visi tiesas procesi ar LELB Valmieras Svētā Sīmaņa draudzi pēc r.o “Valmieras Svētā Sīmaņa draudze” valdes locekļu u.c. liecībām Tiesā, ir noslēgušies ar nepierādītu vainu nevienā no apsūdzībām. Tiedā nav arī ieradusies neviena persona sniegt kādas liecības tajos apvainojumos, ko min LELB un arhibīskaps J.Vanags. Tādēļ šī ziņa, kas parādās presē un interneta saziņas līdzekļos: “LETA jau ziņoja, ka Korāli par amorālu un garīdznieka cieņai neatbilstošu dzīvesveidu no Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes mācītāja amata 2008.gada februārī atbrīvoja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Bīskapu kolēģija.Pēc aģentūras LETA arhīva datiem, atrašanās interešu konfliktā Korālim iepriekš pārmesta arī saistībā ar Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes īpašumu apsaimniekošanu. Mācītājs, vienlaicīgi pildot draudzes gana un draudzes īpašumu apsaimniekotāja pienākumus, šādi esot nonācis interešu konfliktā, un tas novedis pie vienpersoniskas varas uzurpācijas pār draudzes īpašumiem” no juridiskā viedokļa ir pretlikumīga un cieņu aizskaroša.

Jo tiesiski vaina nav nekādā veidā patiesa un pierādīta. LELB augstāko garīgo institūciju lēmumi, kā zināms, saskaņā ar nesen pieņemto LELB Satversmi, nav pārsūdzami. Baznīca ir nodrošinājusi tiesāšanas imunitāti pret sevi, t.i. pret bīskapu kolēģijas lēmumiem. Jo Sinodes lēmums atkal un vēlreiz var atcelt t.s. Bīskapu kolēģija. Vismaz tikmēr, kamēr LELB vadīs J.Vanags ar viņam raksturīgo manipulatīvo vadības stilu. Bez tam, laika gaitā pats Jānis Vanags neilgi pēc saviem lēmumiem attiecībā uz Korāļu ģimneni, saņēmis Dieva sodu savā ģimenē – Daugavā noslīka Jāņa Vanaga paša dēls un vēl citas likstas nākušas pār viņu. Visdrīzāk kā Dieva zīmes. Tāoēc lai tas vēl arvien paliek Dieva ziņā.Skat. iepriekš publicēto rakstu: https://www.ticu.lv/?p=5350

Priecājos, ka LR Administratīvā Apgabaltiesa ir izvērtējusi lietu pēc būtības, ņemot vērā visus lietas apstākļus un pieņēmusi, manuprāt, taisnīgu lēmumu. Pateicos advokātam Marekam Halturinam par sniegto juridisko palīdzību un par mērķtiecīgu un profesionālu darbu šajā tiesas procesā konkrēti pret šo KNAB nepamatoto lēmumu!


Mācītājs
Valters Korālis

“Ejiet un dariet” uz/iz- lādēšanās Valmierā

Rīgas un Visas Latvijas arhipīskaps Jānis Vanags, kurš sev šādu amata titulu pašrocīgi piešķiris pat bez Sinodes akcepta, kā liels esksperts nikni presē nosoda brīvmācītāja V.Korāļa gaitas, nodēvējot pat atsevišķas darbības par klaunādi: http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/latvijas.zinas/?doc=59014 Protams, ka viņs nekad nav radis sadurties ar citādu viedokli un ļoti bieži pats savā garīgajā menedžmentā izmanto sevis citētā grieķu mitoloģijas Prokrusta gultas paņēmienus, atbrīvojoties no visiem, kas tobrīd izskatās lieki. Augstākās kārtas garīdznieku krāšņie tērpi uz Valmieras dižpārdokļa “Valleta” fona rada vizuāli hipnotiksu ilūziju par ārējās (institucionālās) baznīcas stabilitāti un Pastarās tiesas rapsodijas izpildījumu vienīgi šāda kamerorķestra sastāvam.

+565-1+569
KLIKŠĶINI, LASI & DOMĀ!

Līdz ar teritoriālo reformu, Valmieras rajons laikrasts “LIESMA” sevi iesācis dēvēt par laikrakstu Ziemeļvidzemē. Un tā gandrīz nemanāmi pieteicis pretenzijas uz lielāku ziņu tirgus teritoriju. Paužot pagaidām piesardzīgu gandarījumu, jāsaka – pateicoties interneta brīvās vēsts nepiekāpīgajai konkurencei, pēdējā gada laikā avīze kļuvusi mazliet iecietīgāka pret citādiem viedokļiem, mazpamazītēm mācoties nezaudēt savus pircējus un abonentus. Atbrīvojoties no postpadomju unisona, ļaujot izklāstīt pat pretējus viedokļus sarežģītajos vietējās baznīcpolitikas labirintos. Jāpriecājas, ka bez veiksmīgas fotokolāžas un Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes štata rakstītājas Anitas Martinsones savs redzējums uz šo brīžam pompozo triju dienu notikumu paraudzījusies Māra Arnīte.

Viņa pastāsta par vietējās pašvaldības politiķu slīpēto gājienu ar zirdziņu, kādu niknu puisi labākajos vīrieša gados, kas vēl pavisam nesen ar Dieva Vārdu aicināja ieskandināt jaunus laikus mūsu pilsētā un vēl šo un to…

+566-1
KLIKŠĶINI, LASI & DOMĀ!

Ak, Terra Mariana (lat. Māras zeme)! Ko tik Tu neesi Valmierā vien pieredzējusi!!! Visvisādas vācu, poļu, zviedru garīdznieku vizitācijas, un padomju laika 1.maija gājienus pār karos nodegušo vecpilsētu. Sākot no krustnešu ordeņbrāļu sazvērestības klusajiem čukstiem pils ēnainos pagalmos līdz pat Šanas biedrības virsaiša “citi sola, es dodu” galvu reibinošajiem saucieniem.

Pēc aculiecinieku stāstiem “Ejiet un dariet” bijis arī daudz kā laba. Pateicoties brīvprātīgajiem cilvēkiem tika noorganizēts patiešām tautai vajadzīgs, brīžam saturiski labs pasākums. Tiešām paldies visiem, ja kādam izdevās runāt un klausīties no sirds uz sirdi!

Jācer vienīgi, ka “Liesmas” fotoattēlā redzamās Trikātas draudzes meitenes atkal atgriezīses savā draudzē, lai tās mainīgajiem mācītājiem būtu vairāk ik svētdienas apmeklētāju, nekā tikai priekšnieks ar savu sievu, ērģelniece un vēl pāris cilvēku. Jā, tā tas nereti tur notiek. Līdzīgi klājas Alojā, Staicelē, Pālē. Dikļos, Liepupē, Burtniekos un pat nesen atklātajā Brīdagas dievnamā Ziemeļvidzemē. Laiki ir grūti. Pat bargi. Tas cilvēkus drīzāk šķeļ un padara līdzīgus vilkiem. Ir jau labi, ka ir kaut kas tāds, kas uzlādē. Vienīgi kam tieši uzlādē? Vai drosmīgam dialogam ar pilnīgi visiem cilvēkiem? Vai arī arhibīskapa drosmīgai sarunai ar tiem vecajiem pensionāriem, kas Valmierā padomju gados mācītāju Bļodnieka un Priedes laikā uzturēja redzamo draudzi spītīgu pastāvīgu un nelokāmu? Vai drīzāk šie cilvēki ir vērtējami kā muļķi, jau ir izlādēti un atmetami?
_________________________________________
Vakar nopirku šo laikrakstu “LIESMA” un ejot caur Vecpuišu parku, piestāju, lai apsēstos, pāršķirstītu un palasītu. Nedaudz tālāk sēdēja bariņš jauniešu un paslepen sūca aliņu. Citādāki jaunieši un tomēr – daļa mūsu tautas un laikam jau šis savdabīgās misijas pilnīgi neskarti un neuzrunāti. “Kā iet mācītāj?”, jautāja viens no viņiem, “kas tas bija par gājienu? Vai viņi gatavojas iet uz Aglonu?” “Jā, Andri, tā izskatās”, es viņam atbildēju.

Un ko būtu atbildējis Tu? “Ehh.. gribējās jau kaut ko par Kristu Andrim un tiem pārējiem pateikt! Tomēr vai nu vieglais puišu dzērums vai arī mieles par to, ka viņam taču ir pilnīga taisnība!”, nodomāju, kad jau atvēsinājos patīkami vēsajā un straujajā Gaujas ūdenī. Vienubrīd aizdomājos, nez cik gan visauaugtāko garīdznieku ģimenes locekļu piedalījās šajās savdabīgajās baznīcas dienās atraudamies no savām reibinošajām jauniešiem tik dabiskajām izklaidēm?

Pēc veldzējošās peldes, atgriezos mājās, zinot, ka mūsu nemitīgie mutiskie rakstiskie piedāvājumi Virsvaldesi un vietējai draudzes pārvaldei par sarunām vismaz Dievam Debesīs ir zināmi. Jo tikai un vienīgi Dievs iet un dara. Mēs pārāk bieži imitējam un izliekamies. Mēs VISI!

© Valters Korālis
© “Liesma”, laikraksts Ziemeļvidzemē

Kas valda LELBā – gļēvums vai patiesība?

P7260067-1

Valmierā 24.,25.,26. jūlijā norisinājās luterāņu baznīcas dienas ar saukli “Ejiet un dariet”. Pašam pasākuma jau nebūtu nekādas vainas, ja vien aiz skaistiem vārdiem par to ka, vairosim mīlestību savā starpā, neslēptos gļēvi augsti stāvoši vīri, kam bail no 10 cilvēku grupiņas, kuri pārsvarā visi ir pensionāri. Šie cilvēki arī bija nolēmuši iet un darīt, paust savu viedokli par baznīcā notiekošo, stāvot mierīgi ietves malā un rokā turot plakātus uz kuriem tad šis viedoklis arī bija pausts. Kā jau tas ir noteikts LR likumdošanā šāda veida pasākumi ir jāsaskaņo ar pašvaldību. Divus mēnešus iepriekš Valmieras domē tika iesniegti iesniegumi, ko dome arī apstiprināja norādot konkrētu vietu, kur šiem 10 cilvēkiem vajadzētu atrasties un stāvēt. Gar šo vietu bija paredzēts iet dalībnieku gājienam ar Vanaga kungu priekšgalā. Domes satiksmes drošības komisijas sekretāre Līga Zīlmane vēl laipni 25. jūlija vakarā aizveda nepieciešamos dokumentus piketa vadītājiem uz māju. Taču liels bija izbrīns kad gājiens pēkšņi mainīja virzienu, novirzoties tā lai šie 10 paliktu nepamanīti. Tad rodas jautājums vai Valmieras domē sēž godīgi cilvēki. Ja jau visi kā viens nobalsoja PAR un pēkšņi atļauj mainīt gājiena virzienu par to nepaziņojot piketa vadītājiem? Kā Boķa kungs ar Zīlmanes kundzi varēs naktī mierīgi gulēt. Bībele māca – lai tavs jā ir jā un tavs nē ir nē. Pieņemsim, ka Valmieras domē sēdošie ir tālu no Dieva un kristietības un goda jūtas viņiem kā tādas nav, tas nebūtu nekas neparasts jo nejau viņi Latvijā vienīgie tādi.

P7260058-1P7260064-1P7260061-1
KLIKŠĶINI, SKATIES un DOMĀ!

Taču pastāv vēl otrs jautājums pats svarīgākais par kristiešiem? Vai Vanaga kungs ar visu savu svītu būdami kristieši un vīrieši (ko pēdējā laikā sāku apšaubīt) ir tik gļēvi un mazdūšīgi, ka viņiem bail no 10 pensionāriem no kuriem divi knapi var paiet, viena ir akla. Smieklīgi un skumji. Vērojot šo pasākumu no malas izskatās, kad Vanaga kungs ar visu savu svītu, aiz sevis vestos cilvēkus uzskata par aunu baru, kuriem nav tiesības zināt patiesību un citu viedokli, kā vien tikai viņu. Ir vairāk kā skaidrs ka šim pēkšņam gājiena maršruta izmaiņām roku pielika tagadējais Sv Sīmaņa draudzes mācītājs Arnis Bušs. Rodas jautājums kurš kuram ir padotais Vanags Bušam vai otrādi??

P7260076-1P7260080-2P7260050
KLIKŠĶINI, SKATIES un DOMĀ!

Pasākuma laikā tika dalītas arī lapiņas ar vēlmi likt aizdomāties cilvēkiem, kas ir būt patiesiem kristiešiem?? Lapiņu iniciatore un autore esmu es un pati šīs lapiņas arī dalīju. Cilvēki labprāt arī ņēma gan sestdienas vakarā, gan svētdien no rīta. Liels bija mans pārsteigums kad “izsūtāmie” no LELB pamanot šo pasākumu sāka kliegt neņemiet no viņas neko neņemiet, taču ak vai ja viņi kaut nedaudz zinātu cilvēka būtību viņi tā nerīkotos, jo šāda reakcija cilvēkos izraisīja tikai interesi, kas tad tur tāds ir rakstīts. Bija arī kāds puisis, kam nebija kauna no sākuma laipni ar smaidu paņemto lapiņu vēlāk pamanot kas tur rakstīts iemest man sejā, un kādai kundzei nebija kauns mēģināt šīs lapiņas man no rokām izraut, žēl bet pamanot ka cilvēki tomēr uz viņu skatās viņa strīdu nevēlējās uzsākt. Kauns un negods kristiešiem, kas šādi var rīkoties un man ir ļoti skumji ka manas tautas pārstāvjiem ir tik zems inteliģences līmenis. Lai arī cik skumji tas nebūtu man nākas secināt kad patiesu kristiešu baznīcā ir ļoti maz, lai Dievs viņus svētī un palīdz izturēt un nevilties. Paldies tiem cilvēkiem, kas gan mani uzklausīja, gan tos kas stāvēja piketā.

P7260046-1
Šeit, pielikumā, pievienoju Valmierā LELB Draudžu dienās cilvēkiem izdalīto lapiņu tekstu:
Vestijuma_skrejlapina_LELB_draudzes_dienas.doc
KLIKŠĶINI, LASI un DOMĀ!

Ar cieņu Māra Arnīte
Tel.: 28875108
e-pasts: mararb@tvnet.lv

©Teksts: Māra Arnīte
© Foto: J.Dobelnieks

Laulības gaisa balonā visā Latvijā

 Rgb5498

Piedāvājam Latvijas brīvi ticīgajiem ko pavisam vēl neierastu un drosmīgu –
LAULĪBU CEREMONIJU GAISA BALONĀ.

Šis laulību veids būs piemērots tiem pāriem, kuri vēlas salaulāties bez lieka ļaužu pūļa, kuriem patīk netradicionāli un oriģināli risinājumi dažādās dzīves situācijās, kuri vēlas stiprināt savu esošo laulību par godu kādai kāzu gadadienai.

AIRKARGO balons var uzņemt četrus pasažierus. Tas nozīmē, ka laulību laikā būsiet tikai JŪS abi, mācītājs un pilots.
 Rgb6131
Attēlā: Mūsu komanda ir gatava nopietnam darbam, sagādājot Jums neaizmirstamu prieku.


Piedāvājums:

* Jūs laulās brīvmācītājs Valters Korālis.
* Laulību ceremonijas Laulības vietu pieskaņojam jūsu vēlmēm.
* Mācītājs Valters Korālis ir arī profesionāls fotogrāfs, tāpēc Jūsu neaizmirstamais dzīves brīdis tiks iemūžināts skaistos foto mirkļos.
* Laulības var notikt pēc laulības noslēgšanas Dzimtsarakstu nodaļā.
* Laulība notiek saskaņā ar tradicionāli luterisko tradīciju. Laulātie var pārstāvēt dažādas reliģiskās tradīcijas.
* Laulātie var nebūt nevienas reliģiskas organizācijas (draudzes) locekļi un pēc laulībām viņi nekļūst dalībnieki nevienā no reliģiskajām organizācijām. Laulātie paliek brīvi ticīgi.
* Laulību dienā (un pirms tam) laulātajiem var tikt dāvāta Kristība un Iesvētība.
* Laulību laikā nav jāpiedalās lieciniekiem/vedējiem.
* Laulātajam pārim (arī Sudraba un Zelta kāzu gadījumā) tiek izsniegta apliecība, ka viņi saņēmuši šo īpašo svētību, par to izdarot ierakstu brīvmācītāja Svētdarbību žurnālā.

 Rgb6245 Dsc0205 Dsc0185
 Dsc0177 Dsc0151-1 Dsc0111
Pamatpiedāvājumā iekļauts:
* laulību ceremonija (aptuveni 30 min);
* lidojums gaisa balonā (aptuveni stundu, ieskaitot ceremoniju) vai atsaites* lidojums;
* ceremonijas fotografēšana lidojumā.

Papildus iespējas:
* laulību ceremonija krievu vai angļu valodā;
* lidgroza dekorēšana pēc Jūsu vēlmēm (ar ziediem, lentām, baloniem, uzrakstiem/zīmējumiem, tautiskiem elementiem vai citiem dekoriem);
* kāzu viesu vizināšana atsaitē pēc laulības ceremonijas;
* papildus gaisa baloni viesu vizināšanai;
* īpaša papildus fotosesija uz zemes.

Informācija un laulību pieteikšana:
Par laulību ceremoniju – (+371) 29107312 (Valters Korālis), valters.koralis@gmail.com;
vai
Par lidojuma tehniskajiem jautājumiem – (+371) 29240461 (Indulis Blūms), travel@airkargo.lv
_________________________________________________
*Atsaites lidojums – balons nelido prom, bet paceļas gaisā ar pasažieriem aptuveni 30 m un nolaižas, lai uzņemtu nākamos pasažierus.

Par “AIRKARGO” piedāvājumu lasiet arī http://airkargo.lv/lv/lidojumi-ar-gaisa-balonu
 Dsc0351

LELB draudžu dienas, Andrejs Kavacis un polemika Valmieras presē

Drīz Valmierā LELB draudžu dienas. Pret masu pasākumiem ticīgajiem jau kopš Jaunās Derības laikiem ir ļoti dažāda attieksme. Domas dalās arī mūsdienās. Par to dzirdēsim viedokļus sākot no vajadzības pulcināt cilvēkus kam labam līdz pat viedokļiem par LELB augstāko vadītāju masu psihosi, kuru līdz šim Latvijā piedēvēja vien “Jaunās Paaudzes” līdzerim A.Ļedjajevam.

Bet varbūt, ka tas ir tikai kāds ielāps, lai mēs noslēptu neprasmi un pat nevēlēšanos Baznīcā viens ar otru runāt. Varbūt mēs sarunāties varam tikai ar mikrofonu un megafonu palīdzību? Pieņemu, ka Latvijā instutucionālā baznīca (konfesijas, draudzes un tām kaislīgi piederīgie) ir pat vēl slimāka, nekā vidēji Latvijas sabiedrība kopumā. Jo viegli jau ir aizsegties ar svētulīgām frāzēm un grimasēm, pasākumiem, gājieniem, kampaņām un vizitācijām. Arī pēc šī pasākuma būs vientuļie, slimie un divatā no baznīcas puses nekad neuzrunātie. Nikodēms (Jņ. ev. 3.nod.) ir katrā cilvēkā un pēc sarunas sauc pat pusnaktī.

Picture 1 101

Savrups un savdabīgs viedoklis ir arī Valmieras bijušajam prāvestam Andrejam Kavacim. Viņš, kā arvien, visus jautājumus risina ar lielgabalu zalvēm, trāpot, kur nu sanāk. Tomēr viņam sanākusi visai interesanta atklātā sarakste polemikā ar Valmieras sabiedrību.

KLIKŠKINI, LASI UN DOMĀ!

+540-1
Andrejs Kavacis. Valmieras rajona laikraksts “Liesma” (4.07.2009)
+548-1
Andreja Kavača raksta sakarā (“Liesma”, Valm. rajona laikraksts, 8.07.2009)
+549-1
Andreja Kavača raksta sakarā (“Liesma”, Valm. rajona laikraksts, 11.07.2009)
+550-1
Andreja Kavača raksta sakarā (“Liesma”, Valmieras rajona laikraksts, 15.07.2009)
© “Liesma”, Valmieras rajona laikraksts

Kontakti

Piedzīvo Kristības notikumu dabā, kā to skaidri apraksta Bībele! Svini laulību reliģisko ceremoniju turpat, kur kāzu valsi un turpmāko vakara daļu un Tev nebūs jādomā par to, ko darīt ar viesiem, kamēr jūs pārbraucat no vienas vietas uz otru!

Nokārtosim šos notikumus pietiekmi ātri un sekmīgi! Jebkurā gadījumā ātrāk, nekā Tev zināmajās draudzēs. Zvani un pārliecinies! 🙂

Būšu Tev līdzās arī skumjos notikumos, pavadot kādu no Taviem vistuvākajiem vai arī sarunājoties par dzīves jēgu, krīzēm un jebkuru tēmu, kas Tev liktos svarīga.

_RGB2084_1

Mācītājs VALTERS KORĀLIS, 29107312;
e-pasts: valters.koralis@gmail.com
www.koralis.lv
www.ticu.lv

Vari mani atrast ari šeit:
www.draugiem.lv

Lai ātrāk sameklētu to, ko vēlies, ir radīta vēl kāda apakšlapa: “KONTAKTI” (skaties sadaļu izvēlnē lapas augšā). No turienes vari atsūtīt savu vēstījumu. Izmēģini un lieto, ja vēlies sākt sarunu! 😉

Kristības Dikļos Vika Pasaku parkā Saulgriežos (21.06.2009.)

 Rgb3771 Rgb3437P6210013
 Rgb3528P6210020P6210029
 Rgb3403 Rgb3659 Rgb3558
KILKŠĶINI & SKATIES!

Šīs vasaras Saulgrieži – 21. jūnija sestdiena bija tiešām bija ļoti saulaina. Pie Vika Pasaku parka avotiņa kristību dāvājām brīvticīgajai meitenei Evai Marijai. Viņai, vecākiem, krustvecākiem un visiem klātesošajiem arī Svēto Vakarēdienu. Kristību liturģija (un dievkalpojums kopumā) notika pēc luterāņu tradicionāli ierastā rita. Visi tā dalībnieki šobrīd drīkst brīvi izvēlēties turpmāk savu reliģisko virzienu, jo mūsu Kristību pasākumi un dievkalpojumi neveido kādu noteiktu draudzi vai reliģisku organizāciju. Ikviens cilvēks ir Dieva uzrunāts un tiek kristīts brīvprātīgi un neatkarīgi no jebkādu reliģisko organizāciju un to draudžu pasūtījuma.

Pēc Kristību notikuma visi kopā dziedājām dažas tautasdziesmas, izbaudījām pikniku un pastaigas pils apkārtnē.

Lai viss labi izdotos, sirsnīgs paldies Dikļu pagasta vadītājai Renātei Zīderei! Liels paldies arī Antai Gudinai, Brigitai Roziņai, Jānim Beldavam, Teodoram Gaiķim, Jānim Dobelniekam un visiem, kas palīdzēja kā vien prata! Vislielākais paldies šoreiz – Maijai Dobelniecei! 🙂

Lasi šeit par brīvi ticīgo Kristību vairāk!

Šeit vari izlasīt par brīvi ticīgo Laulībām!
_________________________________________________________________
 Rgb3800 Rgb3787 Rgb3682
 Rgb3783 Rgb3795 Rgb3413
 Rgb3793 Rgb3794 Rgb3673
KILKŠĶINI & SKATIES!

Dikļu pils, tā dārzs un netālais Vika Pasaku parks ir lieliski piemērota gan atpūtai, gan lieliem dveseles svētkiem – KRISTĪBĀM, LAULĪBĀM u.c. Nepaliec mūros! Ieskaties un izvēlies būt tuvāk Latvijas dabai, tās skaitākajām vietām!

Piedzīvo Kristības notikumu dabā, kā to skaidri apraksta Bībele! Svini laulību reliģisko ceremoniju turpat, kur kāzu valsi un turpmāko vakara daļu un Tev nebūs jādomā par to, ko darīt ar viesiem, kamēr jūs pārbraucat no vienas vietas uz otru! Nokārtosim šos notikumus pietiekmi ātri un sekmīgi! Jebkurā gadījumā ātrāk, nekā Tev zināmajās draudzēs. Zvani un pārliecinies! 🙂

Valters Korālis, 29107312;
e-pasts: valters.koralis@gmail.com
www.koralis.lv
www.ticu.lv

© Foto: Jānis Dobelnieks
© Foto: Toms & Valters Korāļi

Jauna šīs lapas sadaļa – “TĀ BIJA”

 Rgb9234
Sadaļa “TĀ BIJA” iesākta 2009. gada 1. jūnijā – II Vasarsvētkos.

“TĀ BIJA” izveidota, lai dalītos par pašiem svarīgākajiem notikumiem laikā no 1988. gada (iestājos LELB Limbažu draudzē) – 2008. gadam (tiku izslēgts no LELB Valmieras draudzes). Tātad, 20 mana mūža gadu laikā. Daži no maniem draugiem ir vēlējušies, lai es to pastāstu. Tādēļ puslīdz lakoniskās bilžu anotācijās parādīšu it darbīgu savas dzīves daļu, kas man bijusi saistīta ar Latvijas Evaņģēliski Luterisko Baznīcu, tās institucionālajām struktūrām, cilvēkiem un baznīcai piederošu kustamu vai nekustamu mantu.

Citiem šī liksies psiholoģiski nelatviska lielīšanās. Drīzāk grieķiski lecīga izrādīšanās. Jo tiks piedāvāts padaudz fotoattēlu un dokumentālu faktu. Mēģināšu nebūt sīkumains un garlaicīgs, tādēļ negaidiet šeit eseju. Izvairīšos no pārāk baznīciska runasveida (t.s. kristīga slenga). Cilvēkus, kas iesaistīti pozitīvos vai negatīvos notikumos, nesaukšu vārdā. Minēšu vien amatus. Kas gribēs, paši sazīmēs personāžus.

Notikumi hronoloģiski un tematiski sagrupēti vairākās sadaļās:
A Limbažu draudzes posms
B Valmieras iecirkņa 80-ie gadi
C Teoloģijas studiju laiks
D Ainažu, Rūjienas u.c. draudzes
E Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes garīgās lietas
F Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes zemes lietas
G Valmieras iecirknis un Konsistorija

Sākšu ar aktuālajām E, F un G sadaļām.

Ik pa laikam ieskaties sadaļā “TĀ BIJA” ( https://www.ticu.lv/?page_id=4361),
sekojot atjaunotai informācijai! 🙂

Mūžīgie “mērnieku laiki”

Picture 1-5
Attēlā: Ķencis, Pietuka Krustiņš un Bisars no izcilā romāna “Mērnieku laiki”
(E. Brencena zīmējums)

Teli_M_Kaudzites_Mernieku_laikos.doc
KLIKŠĶINI un LASI!

Šis skolnieka sacerējums par spilgtajiem personāžiem palīdzēs Tev ieraudzīt Ķenci, Pietuka Krustiņu un Švaukstu (to visi atcerēsies bez bildes) sev pavisam netālu arī šodien
🙂

© Sacerējums no http://www.gudrinieks.lv

Kad mums jautā…

Šad un tad kādam no mūsu ģimenes jautā kā mums iet? Būtu jau daudz ko pastāstīt par to, kas pa šo gadu noticis. Un iepējams arī, ka to darīsim pēc kāda laika, ja jutīsim nepieciešamību. Visai droši varam sacīt, ka pie Dižķibeles (krīzes latviskāks vārds) esošā konflikta dēļ jau senāk esam pieraduši, vēl pirms pārējā tauta to paguva.

Ar draudzē iecelto vadību ir formālas un neitrālas attiecības. Neko sliktu par Svētā Sīmaņa draudzes pagaidu pārvaldi negribētos rakstīt, jo esam iesnieguši vairākus rakstiskus priekšlikumus miera izlīgumam (pirms sarunu noraidījuma šos tekstus nepublicēsim). Jāsaka gan, ka tas notika pirms mēneša – 23. aprīlī. Līdz ar to jāatzīst, ka nav arī nekā laba, ko par to visu pārsteidzīgi izteikties. Mazliet tā spocīgi jau sāk palikt, jo tādu vai citādāku iemeslu dēļ vēl arvien nav nekādas rakstiskas vai pat tikai mutiskas atbildes par to, vai un kādā veidā vispār šādas sarunas ārpus vairākām tiesas prāvām notiks. Toties turpmākās tiesās sēdes ir noliktas ļoti interesantos laikos (vai varas koridoros atkal labi sarunāts?)- 3. un 4. jūnijā. Viena par Pagaidu pārvaldes pieņemto lēmumu atbrīvojot no darba (Rīgā), otra par ģimenes izlikšanu no dzīvokļa (Valmierā).
 Rgb1952
 Rgb1962

KLIKŠĶINI & SKATIES!

Attēlos: Veides ielas siltumnīcās esam sastādījuši tomātus un vēl šo to iztikai

Vēl arvien dzīvojam Sv. Sīmaņa draudzes namā Veides ielā 2. Interesanta ir situācija SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts”. Tā bankas konti ir līdzīpašnieka – Sv. Sīmaņa draudzes nobloķēti. V.Korālim tā ir vienīgā darba vieta. Alga (pat daļēji) nav saņemta kopš 2008. gada novembra. Pat formāli nav iespējams aiziet no amata un iestāties bezdarbniekos. Pie kam, nu jau gandrīz pusgadu šis kopuzņēmums spiestā kārtā (tiesas lēmums par kontu bloķēšanu) nav maksājis sociālos u.c. nodokļus. Guna šobrīd ir bezdarbniece un ar savu Biznesa Vadības Koledžas nesen iegūto izglītību meklē darbu.
 Rgb1981

Latvijas tiesiskā sistēma (ieskaitot vairāku Valmieras politiķu – uzņēmēju korporatīvās saites) jau daudziem cilvēkiem ir labi pazīstama lieta. Līdzīgi kā vairums Latvijas iedzīvotāju, raugāmies notikumos ar tādu kā optimistisku skepsi. Jo reiz šis reliģiski – ekonomiskais burbulis plīsīs tik un tā! Eiropas Savienības tiesiskuma un mobinga izpratnes kontekstā nelolojam lielas cerības ne uz Latvijas Valsts iestāžu godaprātu, ne politizēto institucionālo reliģisko organizāciju korifeju kaut kādiem žestiem. Vairāki ļoti redzami un Valmieras sabiedrībā pazīstami draudzes locekļi iesnieguši vēstuli LELB bīskapu kolēģijai un Sv. Sīmaņa draudzes pagaides pārvaldei. Tās galvenais saturs – pirms plaši izziņotajām LELB draudžu dienām Valmierā – neizpratne par to, ka pusotru gadu (!) tiek atlikta un vilcināta draudzes Pilnsapulce vairākos ļoti svarīgos garīgos un ekonomiskos jautājumos, kurus nemitīgi pieņem tikai daži Rīgas kungu draudzē iecelti cilvēki. Ak, naivā cerība, kura dažreiz vēl cilā savu vārgo elpu!

Mūsu ģimenei nav citu ienākumu, kā vecāku gadījuma darbi un darbiņi. Tie lielā mērā aprakstīti šeit un portālā www.draugiem.lv. Solidarizējamies ar citiem līdzīgi domājošajiem, paliekot Latvijā arī tad, kad tai nav vieglas dienas.

Nu ko!? Skatīsimies, vērosim un tad izteiksimies vairāk, ja tas būs nepieciešams. Ja tas šādi turpināsies, tad tas būs diezgan drīz. Sirsnīgi pateicamies vairākiem Latvijas un ārpus Latvijas mītošiem tautiešiem u.c. labiem ļaudīm ne vien par interesi, bet arī praktisko palīdzību un sadarbību!

Korāļu ģimene

Brīvticīgo saietu kalendārs

Ceturtdien, 26. martā pl.18:30 Katlakalna 4a Rīgā nākamais Brīvticīgo klātienes saiets. (3. autobusa galapunkts, netālu no Slāvu apļa). Ko darīsim? Ir saliktas kopā vairākas idejas:

*Kaut fragmentāri paskatīsimies filmu “The Secret”.
* Paturpināsim pagājušajā reizē spontāni aizsākto tēmu par spokiem no visdažādākajiem aspektiem, katrs izsakot savu viedokli un attieksmi par šo fenomenu. Pats piedāvāšu aplūkot laviešu teologa Kārļa Bilzena atsevišķus ieskatus šīs tēmas robežās
Turpini sekot līdzi mūsu kalendārām (skat lapas augšā):
Picture 1-1

.

Brīvticīgās Dzintras likteņstāsts

Vidzemes brīvticīgo kopās sanāk dažādi cilvēki. Ļoti atšķirīgi ir bijuši šo cilvēku mūža ceļi, kas veduši satikties tieši mums. Dzintras Briķes stāsts ir par sajūtām zaudējot savu mazdēlu † Mārci Ādamsonu. Zēns 2004. gadā tika noslepkavots, iemests Gaujā un ilgu laiku bija grūti nonākt līdz zēna apglabāšanai. Bija daudz pārdzīvojumu. Toreiz ar Dzintru satikāmies Sv. Sīmaņa draudzē. Šobrīd – brīvticīgo sarunās un pasākumos, jo Dzintra nav iestājusies nevienā no reliģiskajām organizācijām, kaut ļoti dziļi tic Dievam un Viņa žēlastībai. Dzīve ritējusi uz priekšu arī pēc bērēm un par to ir sanācis pagarš mūsdienu likteņstāsts. Par ciešanām, piedošanu, mīlestību un citiem lieliem vārdiem, kurus īstenībā jau piedzīvo vien tikai tad, kad tie IET CAUR MUMS.
+490
KLIKŠĶINI & IESKTIES!
Visu Vinetas Briškas interviju ar Dzintru Briķi vari lasīt žurnāla “Patiesies Stāsti” 2009. gada marta numurā.

© foto no “Patiesies Stāsti”, 2009, marta Nr.

Kultūras biedrība “ESMU”. Jauns emuārs

Kādu laiku jau latviešu valodā ierasts sacīt : “Viņš vai viņa blogo…” Nereti par tādām “bloga” vietnēm internetā esot jāsaka “emuārs”. Jebkurā gadījumā abi minētie vārdi ir citu valodu tieši pārcēlumi latviešu valodā. Ar laiku mūsu tauta izdomās kā to visu labāk nosaukt dzimtajā valodā. Bet tikmēr baudīsim un lietosim to, ko interneta pasaule informatīvi var piedāvāt.

Picture 2-2

Esam atvēruši jaunu Kultūras biedrības “ESMU” lapu internetā. šobrīd to var aplūkot adresē: http://esmu.wordpress.com

Drīzumā publicēsim nelielu atskatu uz pagājušā gadā iespēto un notikumus, kurus kultūras biedrība “ESMU” piedāvās šī gada pavasarī un vasarā.

Kultūras biedrība “ESMU”