Ināras un Gunāra mūža ceļojums. Skumja vēsts.

Ir oktobris, varbūt tikai tagad, kavējoties atmiņās, mēs tā pa īstam saprotam, ko esam šajās trīs nedēļās ieguvuši, bet tagad jākonstatē, kā parādījušies arī zaudējumi. Ceļojuma apraksta pašā sākumā es pieminēju, ka 2006. gadā piedalījos kāzu ceremonijā Vācijā. Līgavaiņa tēvs Arno 1995.g bija, tāpat, kā es kvalifikācijas celšanas kursis Sonthofenā, tad iesākās mūsu draudzība. (Turpinājumu lasi https://www.ticu.lv/?page_id=3008)

Gunars.Asv-2

Attēlā (no kreisās): W.Jacobson. G.Opmanis. F.Kuech un B.Fenchel († 2008.g. oktobris) 2006.gadā jūnijā satiekoties. Šeit bija robeža starp abām Vācijas valstīm līdz 1990. gadam.

Foto no ģimenes arhīva.

Kas jauns mūsu dzīvē? Intervija nedēļas izdevumā “Kas Jauns”

Kas Jauns-1

Vai Korāļi būs dievturi?

Vērojot pēdējās Korāļu aktivitātes, var rasties priekšstats, ka viņi no kristiešiem pārtapuši dievturos. Portālā draugiem.lv Korāļi pievienojušies Senticības jeb pagānisma reanimētāju domubiedru kopai, septembra beigās rīkojuši nometni Latviskā dievatziņa un Kristietība. Kopīgais un atšķirīgais. Uzaicinājums uz folkloras kopas Laiva veļu godināšanas un mielošanas pasākumu bija atrodams arī Korāļu veidotajā portāla ticu.lv. Vai viņi pēc skarbās izmešanas no baznīcas klēpja nu metuši kažoku uz otru pusi un pārtapuši par pagāniem?
Abi apliecina, ka joprojām ir kristieši, bet respektē, ka ceļi pie Dieva var būt dažādi. „Dialogi ir interesanta lieta, tikai jāskatās, lai nezaudētu savu identitāti. Radikāļi ir abās pusēs — viņi cīnās par šo savu mugurkaulu. Turpretim, ja esi stabils savā identitātē, tu vari uzklausīt arī otru,“ skaidro Valters Korālis. „Arī kristieši beigu beigās sāks saprast, ka pagānisms nav tikai kaut kāds maģijas kults, ka dievturība arī var būt ceļš pie Dieva. Kristiešiem mērķtiecīgi to iestāsta, ka pagānisms ir nīdējams, bet nav tik vienkārši. Lielās patiesības ir universālas.”
Interese par dievturību Korālim bijusi jau sen. Viņa vecvecmāmiņa Anna Brastiņa nākusi no Dikļiem un bijusi dievturības pamatlicēja Brastiņu Ernesta radiniece. Beidzot Latvijas Universitātes Universitātes Teoloģijas fakultāti, Valteram bijusi doma rakstīt par dievturību diplomdarbu.
Savā ziņā kā mācītājs viņš pieļāva atkāpes no ierastā. Korālis bija pirmais mācītājs Vidzemē, kas laulāja ārpus baznīcas, bet bērniņus kristījis Dikļu avotā. Arī sveču galdiņu, līdzīgu kā pareizticīgajiem, ieviesis Svētā Sīmaņa baznīcā. Par visu to saņēmis baznīcas nopēlumu. „Tu esi bijis izlēcējs caur un cauri!“ ar smaidu atgādina sieva Guna…
Visu interviju lasi žurnālā.

Anda Leiškalne, ”Kas jauns“ 28.10.2008

DRAUGU KOPA noskatās dokumentālo filmu “ZEITGEIST” (Laikmeta gars).

“Vai esam aizdomājušies kā rodas mīti? Vienalga par ko! Par kokiem, cilvēkiem, pilsētām, valstīm, tautām un pat par dievībām? Nereti ar šiem mītiem mēs nodzīvojam visu savu mūžu. Pie kam, apkarojot citus cilvēkus, kam ir citi mīti, kas nesaskan ar mūsējiem. Tā rodas kari. Nereti ļoti lieli kari. Kādēļ tie notiek? Tieši reliģijas vārdā ir visvairāk upuru visā pasaulē. Piedāvājam kopīgi padomāt par šīm lietām. Pasaulē viena no skandalozākajām un neviennozīmīgi vērtētajām dokumentalām filmām ”ZEITGEIST“ piedāvā nedaudz citu skatījumu uz lietām.” /māc.V.Korālis/

 Rgb1419
 Rgb1450
Attēlos: Draugu kopas dalībnieki. Sveicieni Ventam (1. no kreisās) Dzimšanas dienā!
_________________________________________________________________

Sv. Sīmaņa draudzes Draugu kopa trešdienās pl. 18oo Veides ielā 2
Starp citu, filmu “ZEITGEIST” novembra sākumā paredzam noskatīties arī Cēsīs un Rīgā. Ja vēlies būt kopā, zvani – 29107312. Uz tikšanos! 🙂

Sv. Sīmaņa draudze un darba drošības izpratne tajā

Vairāki Japānas TV kanāli ziņas pārraidot komiksu stilā. Pamēģinām pārmaiņus arī mēs šo un to jaunu? Lai lasītājs saprastu, ka situācijas ir pavisam reālas, izmantosim pavisam nesen uzņemtas dokumentālas fotogrāfijas, nevis zīmējumus.

KLIKŠĶINI & DOMĀ LĪDZI!
Page 1-20
Page 1-21
Page 1-23
Page 1-25
Page 1-26
Turpinājums sekos
Foto no SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts” arhīva

Mūžībā aizsaukta Vija Artmane. Aizlūgsim!

Alida-Vija-Artmane-Lrg

Mūžībā aizsaukta izcilā aktrise Vija Artmane (davātais garīgais vārds – Elizabete), kuras talants vēl ilgi dāvās prieku. Daudzi laikraksti un interneta portāli piedāvā ievērojamās aktrises mūža atskatu. Tādēļ mēs šeit to nedarīsim. Piedāvājam ielūkoties: http://blogs.krustaskola.lv/2008/10/11/sodien-nomira-mana-mate-vija-artmane
Sirsnīga līdzjūtība Kristiānai, Kasparam un visiem tuviniekiem.
Lūgšana: “Ar svētiem dod mieru savas aizmigušās kalpones Elizabetes dvēselei, kur nav nedz slimību, nedz noskumšanas, nedz nopūšanās, bet nebeidzama dzīvošana.”

Mācītājs Valters Korālis ar ģimeni,
Sv. Sīmaņa draudzes Draugu kopa,
kultūras biedrība ESMU

© Foto no: http://blogs.krustaskola.lv