“Kā saldi dūmi Mūžība man pretī…”

 Rgb2990

Sestdien, 24. oktobrī Pociema Rumbiņos apcerējām tematu “Kā saldi dūmi Mūžība man pretī kāpj” (Fricis Bārda).

Ka_saldi_dumi_muziba_Rumbinas_24.10.2009
KLIKŠĶINI & KLAUSIES AUDIOIERAKSTU!

 Rgb3052 Rgb2997 Rgb3042
 Rgb3055-1 Rgb3055 Rgb3046
Iejūties dažās Rumbiņu veļu laika saieta foto noskaņās!

Foto: V.Korālis

Valmieras brīvticīgie svin Jurģus

 Rgb2898-1
KLIKŠĶINI & SKATIES!

Attēlā: 21. oktobrī nebijām daudz. Sanākot kopā no draudzes neitrālās telpās, valmieriešiem būs daudz komfortablāka sajūta.

Nepierādot tiesā vainu draudzes mantas izšķērdēšanā un daudzos citos “grēkos”, Valmieras Sv. Sīmaņa draudze Valmieras rajona tiesā lūgusi pārtraukumu un 13. oktobrī iesniegusi izlīgumu, kuru tiesa ir apstiprinājusi. Ar mācītāju Valteru Korāli un panākta vienošanās par SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts” daļu pārdošanu, tiesvedības izbeigšanu un telpu atbrīvošanu uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem.

Latvijas sabiedrībā esam aizsākuši kustību, kurā cilvēki drīkst izpaust savas reliģiskās jūtas, neiesaistoties reliģiskās organizācijās. Šajos mēnešos esam izmantojuši kultūras biedrības “ESMU” piedāvājumu un iekļāvušies diskusijās par krīzi un reliģisko brīvību Latvijā klātienē ar teologu Dr. Juri Cālīti, raktnieci Ilzi Freimani, dzejniekiem Viku (Viktoru Kalniņu), Saulesveci, māksliniekiem Jansoniem, latviskās reliģijas kopēju Autri Grasi, rakstnieci, evaņģēlisti un režisori Daci Priedi par etnisko indiāņu reliģijām, ar Māri Subaču par meditaīvo zīmēsanu, Laimdotu Virskūnu par sveču liešanu u.c. ļoti aizraujošiem notikumiem un personībām.

Esam ļoti daudz piedzīvojuši visā sajūtu gammā no visnegatīvākā līdz galēji pozitīvajam. Bijām kopā ļoti daudzās tiesu prāvās, notiekot paralēli četriem tiesu procesiem trijās instancēs. Esam organizējuši piketu Valmierā pret Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas patvaļu un aktīvi šajā piketā piedalījušies. Šajā laika periodā Mūžībā pavadījām savus draugus Ainu Kasku un Ilgu Apini.

Pēdējā konflikta fāzē uzlabojās attiecības ar draudzes priekšnieci Ivetu Būmani un mācītāju Arni Bušu, kuri bija aktīvi un ieinteresēti izlīguma teksta veidotāji. Paldies!

Neskatoties uz ekonomisko krīzi un psiholoģisko mobingu no baznīcas un lielas daļas iebiedētās un sakacinātās sabiedrības, esam Latvijā aizsākuši brīvi ticīgo informācijas apriti klātienē un interneta vidē – www.ticu.lv, www.koralis.lv, www.draugiem.lv, www.precos.lv, www.preceties.lv u.c. Esam organizējuši un vadījuši brīvticīgo svētku ritus – kristības, laulības, svētības dievkalpojumus dabā, sabiedriskās telpās, savās mājās, gaisa balonā un citviet.

Draudzes namā Veides ielā no 2008.g. 12.marta – mācītāja Dzimšanas dienas svinībām līdz 2009.g. 21. oktobrim – gandrīz līdz Reformācijas dienai) pagājuši 20 psiholoģiski smagi mēneši. Valmieras brīvticīgo (ārpus institucionālajām draudzēm esošo) kopa, neraugoties uz smagajiem apstākļiem, pulcējās Draudzes namā ik trešdienu. Dievkalpojumos un sarunās tikāmies 87 reizes. Valmieras brīvticīgo kopa no Veides ielas dosies uz L.Paegles ielu 9. Pirmais saiets jaunajā vietā – 2009. gada 4. novembrī 16:00.

Turpināsim brīvticīgo Draugu kopas saietus Limbažos un citviet Latvijā, kur pēc tiem būs brīvi ticīgo pieprasījums.

/Brigita K. & Valters K./

www.draugiem.lv Domubiedru grupa: “BRĪVTICĪBA (personiskā ticība ārpus institucionālās baznīcas)”
http://www.draugiem.lv/groups/group.php?gid=179906&grouplanguage=lv

Kristības Dikļos Vika pasaku parkā (8.08.2009)

 Rgb7977-3
 Rgb7790 Rgb7803 Rgb7831
 Rgb7841 Rgb7805 Rgb7906
KLIKŠĶINI & SKAITIES!

Svētdien, 2009. gada 8. augustā. Kristību dāvājām bērniem Enijai, Baibai, Laurai, Dārtai, Rēzijai, Jāim, Naurim, Agnesei un Justīnei. Svētību brīvai ticībai Dievam ārpus reliģiskām organizācijām saņēma Andris, Agnese un Anda. Kristība un svētība notika pēc tradicionālas luterāņu liturģijas parauga. Lai Dievs palīdz tālākā mūžā!

Foto: Anna Korāle