LELB draudžu dienas, Andrejs Kavacis un polemika Valmieras presē

Drīz Valmierā LELB draudžu dienas. Pret masu pasākumiem ticīgajiem jau kopš Jaunās Derības laikiem ir ļoti dažāda attieksme. Domas dalās arī mūsdienās. Par to dzirdēsim viedokļus sākot no vajadzības pulcināt cilvēkus kam labam līdz pat viedokļiem par LELB augstāko vadītāju masu psihosi, kuru līdz šim Latvijā piedēvēja vien “Jaunās Paaudzes” līdzerim A.Ļedjajevam.

Bet varbūt, ka tas ir tikai kāds ielāps, lai mēs noslēptu neprasmi un pat nevēlēšanos Baznīcā viens ar otru runāt. Varbūt mēs sarunāties varam tikai ar mikrofonu un megafonu palīdzību? Pieņemu, ka Latvijā instutucionālā baznīca (konfesijas, draudzes un tām kaislīgi piederīgie) ir pat vēl slimāka, nekā vidēji Latvijas sabiedrība kopumā. Jo viegli jau ir aizsegties ar svētulīgām frāzēm un grimasēm, pasākumiem, gājieniem, kampaņām un vizitācijām. Arī pēc šī pasākuma būs vientuļie, slimie un divatā no baznīcas puses nekad neuzrunātie. Nikodēms (Jņ. ev. 3.nod.) ir katrā cilvēkā un pēc sarunas sauc pat pusnaktī.

Picture 1 101

Savrups un savdabīgs viedoklis ir arī Valmieras bijušajam prāvestam Andrejam Kavacim. Viņš, kā arvien, visus jautājumus risina ar lielgabalu zalvēm, trāpot, kur nu sanāk. Tomēr viņam sanākusi visai interesanta atklātā sarakste polemikā ar Valmieras sabiedrību.

KLIKŠKINI, LASI UN DOMĀ!

+540-1
Andrejs Kavacis. Valmieras rajona laikraksts “Liesma” (4.07.2009)
+548-1
Andreja Kavača raksta sakarā (“Liesma”, Valm. rajona laikraksts, 8.07.2009)
+549-1
Andreja Kavača raksta sakarā (“Liesma”, Valm. rajona laikraksts, 11.07.2009)
+550-1
Andreja Kavača raksta sakarā (“Liesma”, Valmieras rajona laikraksts, 15.07.2009)
© “Liesma”, Valmieras rajona laikraksts

Atbildēt