Kas valda LELBā – gļēvums vai patiesība?

P7260067-1

Valmierā 24.,25.,26. jūlijā norisinājās luterāņu baznīcas dienas ar saukli “Ejiet un dariet”. Pašam pasākuma jau nebūtu nekādas vainas, ja vien aiz skaistiem vārdiem par to ka, vairosim mīlestību savā starpā, neslēptos gļēvi augsti stāvoši vīri, kam bail no 10 cilvēku grupiņas, kuri pārsvarā visi ir pensionāri. Šie cilvēki arī bija nolēmuši iet un darīt, paust savu viedokli par baznīcā notiekošo, stāvot mierīgi ietves malā un rokā turot plakātus uz kuriem tad šis viedoklis arī bija pausts. Kā jau tas ir noteikts LR likumdošanā šāda veida pasākumi ir jāsaskaņo ar pašvaldību. Divus mēnešus iepriekš Valmieras domē tika iesniegti iesniegumi, ko dome arī apstiprināja norādot konkrētu vietu, kur šiem 10 cilvēkiem vajadzētu atrasties un stāvēt. Gar šo vietu bija paredzēts iet dalībnieku gājienam ar Vanaga kungu priekšgalā. Domes satiksmes drošības komisijas sekretāre Līga Zīlmane vēl laipni 25. jūlija vakarā aizveda nepieciešamos dokumentus piketa vadītājiem uz māju. Taču liels bija izbrīns kad gājiens pēkšņi mainīja virzienu, novirzoties tā lai šie 10 paliktu nepamanīti. Tad rodas jautājums vai Valmieras domē sēž godīgi cilvēki. Ja jau visi kā viens nobalsoja PAR un pēkšņi atļauj mainīt gājiena virzienu par to nepaziņojot piketa vadītājiem? Kā Boķa kungs ar Zīlmanes kundzi varēs naktī mierīgi gulēt. Bībele māca – lai tavs jā ir jā un tavs nē ir nē. Pieņemsim, ka Valmieras domē sēdošie ir tālu no Dieva un kristietības un goda jūtas viņiem kā tādas nav, tas nebūtu nekas neparasts jo nejau viņi Latvijā vienīgie tādi.

P7260058-1P7260064-1P7260061-1
KLIKŠĶINI, SKATIES un DOMĀ!

Taču pastāv vēl otrs jautājums pats svarīgākais par kristiešiem? Vai Vanaga kungs ar visu savu svītu būdami kristieši un vīrieši (ko pēdējā laikā sāku apšaubīt) ir tik gļēvi un mazdūšīgi, ka viņiem bail no 10 pensionāriem no kuriem divi knapi var paiet, viena ir akla. Smieklīgi un skumji. Vērojot šo pasākumu no malas izskatās, kad Vanaga kungs ar visu savu svītu, aiz sevis vestos cilvēkus uzskata par aunu baru, kuriem nav tiesības zināt patiesību un citu viedokli, kā vien tikai viņu. Ir vairāk kā skaidrs ka šim pēkšņam gājiena maršruta izmaiņām roku pielika tagadējais Sv Sīmaņa draudzes mācītājs Arnis Bušs. Rodas jautājums kurš kuram ir padotais Vanags Bušam vai otrādi??

P7260076-1P7260080-2P7260050
KLIKŠĶINI, SKATIES un DOMĀ!

Pasākuma laikā tika dalītas arī lapiņas ar vēlmi likt aizdomāties cilvēkiem, kas ir būt patiesiem kristiešiem?? Lapiņu iniciatore un autore esmu es un pati šīs lapiņas arī dalīju. Cilvēki labprāt arī ņēma gan sestdienas vakarā, gan svētdien no rīta. Liels bija mans pārsteigums kad “izsūtāmie” no LELB pamanot šo pasākumu sāka kliegt neņemiet no viņas neko neņemiet, taču ak vai ja viņi kaut nedaudz zinātu cilvēka būtību viņi tā nerīkotos, jo šāda reakcija cilvēkos izraisīja tikai interesi, kas tad tur tāds ir rakstīts. Bija arī kāds puisis, kam nebija kauna no sākuma laipni ar smaidu paņemto lapiņu vēlāk pamanot kas tur rakstīts iemest man sejā, un kādai kundzei nebija kauns mēģināt šīs lapiņas man no rokām izraut, žēl bet pamanot ka cilvēki tomēr uz viņu skatās viņa strīdu nevēlējās uzsākt. Kauns un negods kristiešiem, kas šādi var rīkoties un man ir ļoti skumji ka manas tautas pārstāvjiem ir tik zems inteliģences līmenis. Lai arī cik skumji tas nebūtu man nākas secināt kad patiesu kristiešu baznīcā ir ļoti maz, lai Dievs viņus svētī un palīdz izturēt un nevilties. Paldies tiem cilvēkiem, kas gan mani uzklausīja, gan tos kas stāvēja piketā.

P7260046-1
Šeit, pielikumā, pievienoju Valmierā LELB Draudžu dienās cilvēkiem izdalīto lapiņu tekstu:
Vestijuma_skrejlapina_LELB_draudzes_dienas.doc
KLIKŠĶINI, LASI un DOMĀ!

Ar cieņu Māra Arnīte
Tel.: 28875108
e-pasts: mararb@tvnet.lv

©Teksts: Māra Arnīte
© Foto: J.Dobelnieks

Atbildēt