Vai Tu zināji?

11042649
Attēlā: Rīga, Reformātu baznīca Mārtstaļu ielā 10
Pēdējos mēnešos LELB liela rosība ir ap Jauniešu centra izveidi. Tā iniciators ir arhibīskaps J. Vanags, bet lēmuma izpildes darbus daiļrunīgi nodrošina mācītāji Krists Kalniņš un Rinalds Grants.
Skat. videointerviju šajā sakarā:
http://video.google.com/videoplay?docid=-6721686652689513176&hl=en

Mēs labprāt komentētu šo vēsturiskās patiesības labad tikvien tik daudz, ka attēlā redzamajā baznīcā bija reiz tāds Dr. Juris Cālītis un viņa draudze, kas vienbalsīgi aizgāja, jo mācītāju izsvieda no LELB par viņa teoloģisko ieskatu atšķirību. Draudze devās īrēt telpas Anglikāņu baznīcā un darbojas vēl joprojām. Mārstaļu ielas telpas ilgu laiku palika tukšas un tādēļ šeit “kurpēm steidzīgi tika piemeklēts valkātājs, nevis valkātājam kurpes… “. LELB Virsvalde izdomāja, ka šeit būs jauniešiem centrs. Pati ideja par Jauniešu centru jau nav slikta. Bet vai jauniešiem un viņu vecākiem tas vajadzīgs dārgajā Vecrīgas kvartālā, no kura pat uzņēmēji ar saviem ofisiem dodas uz lētākiem Rīgas darījumu rajoniem? Rīgas mikrorajoni vēl taču joprojām ir “neevaņģelizēti” (lietojot baznīcas ierasto izteiksmi…). Kamēr citi LELB īpašumi līdz pat 50% drudžaini tiks izpārdoti, šis visdrīzāk tiks uzturēts. Vai tikai tāpēc vien, ka spītīga vēlme pierādīt kādam kaut ko?

Attēlā: Dr. J.Cālītis – lektors “ESMU 2008” vasaras nometnē Dikļos.
Domājam, ka Juris Cālītis patiesi netradicionāli un savādāk uzrunāja un vēl arvien uzrunā jebkura vecuma cilvēku. Un neraugoties, vai tas kādam patīk vai nepatīk. Reformātu baznīcā kādreiz notika šādi dievkalpojumu.
____________________________________
© Guna & Valters Korāļi
© videointervija – http://video.google.com
© Foto: A.Kaļāns un no www.panoramio.com

Atbildēt