Kas ir SEKTAS un ko ar tām darīt?

Ēriks Belindževs: “Reliģisko lietu pārvaldes (RLP) dati liecina, ka 2006.gadā reliģiskajās organizācijās oficiāli iesaistīts aptuveni 1 miljons cilvēku. Faktiski šo cilvēku skaits ir daudz lielāks, jo ne visi oficiāli reģistrējas. Pilnīgu reliģisko organizāciju pārstāvju uzskaiti Latvijā liedz veikt arī apzināti veidotais haoss reliģijas terminoloģijā.
 Rgb3567

Tā kā nav juridiski apstiprinātu pazīmju, pēc kurām reliģiskas organizācijas varētu atšķirt no cita veida organizācijām, tad par reliģiskām tiek nosauktas organizācijas, kam ar reliģiju nav nekā kopīga, kamēr nereģistrētas reliģiskas organizācijas, neviena netraucētas, sludina savu reliģisko mācību. Nepārzinot terminus, neviens nespēj noteikt, kura ir reliģiska organizācija un kura nav. No tā izriet, ka arī RLP, kuras uzdevums Latvijā ir pārraudzīt reliģijas jomu, faktiski nodarbojas ar diletantismu. Normāli tā savus uzdevumus spētu veikt tikai tad, ja noskaidrotu, kas ir reliģija, reliģiska organizācija, sekta u.c. Šīs definīcijas nezina pat daudzi reliģisko organizāciju līderi, tās tiek slēptas tikpat rūpīgi kā daudz kas cits ar reliģiju saistītais. Cilvēku nezināšana tiek izmantota, lai ar viņiem manipulētu.

2007.gada sākumā Latvijā tika nodibināta sabiedriskā organizācija ar nosaukumu: Latvijas totalitāro sektu apkarošanas komiteja ”ANTISEKT“, kura tika izveidota ar mērķi, lai tās locekļiem dotu iespēju veikt iepriekš minētās manipulācijas, uzdodoties par cīnītājiem pret destruktīvo sektu darbību Latvijā. Fakti liecina, ka it kā „cēlu” mērķu vadītās sabiedriskās organizācijas aizsegā faktiski darbojas starptautiska noziedzīga struktūra, kuras uzdevums ir kontrolēt dažādās valstīs notiekošos procesus un nepieļaut nevienai organizācijai izkļūt ārpus viņu kontroles…“ Visu rakstu un atsauces lasi: http://www.draugiem.lv/hot/index.php?rid=17277

Vai tas tā ir vai nav, lai katrs pieņem lēmumu pats. bet likās interesanti palasīties…

© teksts un foto Valters Korālis

Atbildēt