Vēstule no Īrijas

Mums ir bijusi saistība ar vairākām draudzēm Latvijā un, ja jāvērtē, tad Valters Korālis ir pelnījis visaugstāko novērtējumu. No Valtera Korāļa, mēs uzskatām, lielai daļai mācītāju vajadzētu mācīties, kā jāvada un jāorganizē darbs draudzē. Iesvētību mācības izcilas un interesi izraisošas jaunos cilvēkos. Iespējams, ka kādam skauda KORĀĻA TALANTS, ka viss izdevās vienkārši un mīļi, saprotami un skaisti.Un tas piesaistīja cilvēkus draudzei, kas ir arī viena no diženākajām Latvijā. Vai vēl kaut kur baznīca ir pilna ar cilvēkiem, arī parastos iknedēļas dievkalpojumos, arī ar jauniešiem? Droši vien, ka LELB virsvaldei tuvu stāvošajiem bija arī skaudība par tik kvalitatīvu draudzes mājas lapu un iknedēļas nerediģētajiem sprediķiem, kas bija domāti tiem, kas svētdienās netika līdz baznīcai, arī mums, kas gada lielāko daļu esam Īrijā.
Mūsu ģimenei dzimtenes apciemojumi vienmēr bija nesaraujami saistīti ar Valtera dievkalpojumiem un pat vēl vairāk – tas bija gandrīz galvenais iemesls, lai brauktu šo tālo ceļu. Pagājušajā vasarā ārpus baznīcas arī satikāmies, kad Mācītājs palīdzēja mums visskumjākajā brīdī. Un arī par šo notikumu var teikt „skaisti un mīļi“, ko apliecināja arī visi pārējie pavadītāji. 
Esam piederīgi Valmieras sv.Sīmaņa baznīcai un uzskatām, ka notikusi liela netaisnība pret mūsu Mācītāju – izrēķināšanās ar kādam nevēlamu cilvēku. Valmieras Sv. Sīmaņa draudze nav iedomājama bez mūsu Mācītāja Valtera Korāļa.
Kaut esam saulkrastieši, bet pēdējos 5 gadus esam Svētā Sīmaņa draudzes locekļi (kaut pēdējos 2 no tiem vairāk virtuāli)

P.S. Uzskatam, ka vislielākā kļūda Valmierā tiks pieļauta, atļaujot „saimniekot” Arnim Bušam ar ģimeni. Ja kādu interesē viņa „darba augļi“ dzimtajā pusē, tad iesakām apskatīt Limbažu rajona Skultes baznīcu (skat. šajos attēlos un aizbrauc pavērot dabā) un tai piederošos Skultes kapus (tajos atdusas arī mūsu piederīgie). Skultieši ir laimīgi, ka tikuši no A. Buša vaļā, bet diemžēl kapos vēl ’saimnieko´ , dažādus maksājumus iekasējot, viņa tēvs. Tā kā A. Bušs nekad nav izcēlies ar sevišķu interesi draudzes un baznīcēnu labā (dievkalpojumos cilvēkus varēja saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem, nolaistās un aukstās baznīcas telpās), tad būtu nepieļaujami viņu ielaist Valmierā, kur Valters cītīgi strādājis 9 gadus – kā teikt „pie visa gatava” (Pēc mūsu domām Dimants ir tikai „pagaidu variants“).

Runājot par Valtera ģimenes Sapni, ir tikai jānožēlo, ka šī iniciatīva nenāca no mums – Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes locekļiem, viņš jau to sen bija nopelnījis, bet mēs to negribējām redzēt…… Ja tomēr Valters netiks atjaunots Sīmaņa baznīcas mācītāja amatā (mēs ticam uz atjaunošanu), Valmierā jāveido jauna draudze, nodrošinot mācītāja ģimenei normālus sadzīves apstākļus.

Lai ko lemtu pilnsapulce, mēs paliekam uzticīgi vislabākajam mācītājam Latvijā – Valteram Korālim.

Baiba Skudriņa, Mareks Skudriņš, Anna Marta Skudriņa, Inta Akerberga, 2008. gada 7. martā, Clonmela, Īrijā.

Atbildēt