Kādu dziesmu dziedās Valmierā?

 Rgb8853

Attēlā: Cēsu Sv. Jāņa baznīcas fasāde ir galēji kritiskā stāvoklī. Tās restaurācijai draudze būtiskus līdzekļus ziedojumos nav saņēmusi. Varbūt ziedos ASV… ?

A1
KLIKŠĶINI un ATVĒRSIES!

Laikraksts “Dienas Bizness” raksta par to, ka Cēsu Sv. Annas draudze atdos SIA “PASTORĀTS” iztirgošanai visus savu zemes īpašumus. Kādu dziesmu draudze dziedās vēlāk, kad būs nepieciešami līdzekļi varenās Cēsu katedrāles restaurācijai un citiem būtiskiem draudzes uzturēšanas izdevumiem, to neviens nezina. LELB Virsvaldē un atsevišķās draudzēs jau sen ir ierasts uz šādiem neērtiem jautājumiem atbildēt ar ticīgo leksikā ierasto frāzi “Dievs gādās!”. Cik labi, ka Dievs vēl neiebilst pret šādu Viņa vārda staipīšanu pāri vērienīgajiem dāvināto zemju izpārdošanas projektiem.

Tai pašā laikā presē lasam analītiskus rakstus par vietējo un globālo ekonomiku. Piemēram, par ASV finansu tirgu, caur ko LELB Virsvalde enerģiskā runasvīra Arta Eglīša vadībā ļausies novirzīt ceramos ienākumus, ko gūs no draudžu zemju izpārdošanas.

Palasām, ko raksta speciālisti: “Analītiķi: ASV bankas turpinās bankrotēt”http://www.db.lv/Default2.aspx?ArticleID=2f16da58-a376-4bf0-aeb9-19a6579a53c5

 Rgb8844

Hmm.. Ja jau Cēsu Sv. Annas draudze labprātīgi atdod iztirgošanai visu savu zemes īpašumu, tad interesanti draudzīgs varētu izvērsties LELB Visrvaldes un tās ieceltās Sv. sīmaņa draudzes Pagaidu pārvaldes (vairums vietējo uzņēmēju + vēl pāris statiskas garīgas personas) dialogs. Iepretī tam, kas tika norunāts ar Virsvaldes darbinieku Romānu Ganiņu iepriekš, varētu tomēr notikt lielākās daļas (no kopplatības 67 ha zemes Valmierā) atsavināšana. Pie kam, ne tikai pārdodot, bet arī arī mainot. Pilsapulce, visdrīzāk, tieši tādēļ netiek izziņota un visi, kas interesējas, tiek apklusināti ar ārišķīgi dievbijīgām atrunām par draudzes vienprātību. Mācītājs Valters Korālis un SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts” šajā tuvāko gadu vietējo uzņēmēju un Virsvaldes darbinieku savstarpējā ķimijā izrādījās lieki reaģenti. Visu pravietiski noteiks visuvarenā Virsvalde un dažu ieinteresetu uzņēmēju materiālās ambīcijas. To visu viņi jau šobrīd veic sava iedomātā dieva vārdā, kas vņuprāt par viņiem “gādās”. Kas gādās par citiem, tam jau vairs viņu acīs nebūs nozīmes. Mazdārziņu ne tie turīgākie pilsētu iedzīvotāji ir un būs viena daļa no ekonomisko reformu upuriem bez jebkādām tiesiskām garantijām. Rietumu Baznīcas vēsture ir pilna ne mazums dīvainu un ne visai žēlīgu notikumu. Rādās, ka arīdzan LELB zemju reforma būs ļoti interesants process, kur seno vācu baronu vietā(kuri ziedoja) radīsies jauni baroni un noteicēji draudzēs (viņiem pašiem no sevis neieguldot ne melnuma aiz naga). Viennozīmīgi, ka par to sabiedrības interese būs liela. Laikrasti rakstīs un arī www.ticu.lv neko būtisku garām nepalaidīs. Uz sazināšanos!

© Foto: V.Korālis, www.ticu.lv

Atbildēt