“Pavasara uzkopšana” LELB, kā vienmēr, bez liekas procedūras

 Rgb7540 2-1

2008. gada 7. februārī pl. 14:00 Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes namā negaidīti ieradās LELB Virsvaldes pārstāvji. Artis Eglītis (attēlā no kreisās) nolasīja bīskapu kolēģijas sastādītu vēstuli par mācītāja Valtera Korāļa atstādināšanu no mācītāja amata.

No amata bez īpašas izmeklēšanas un procedūras atstādina kārtējo LELB mācītāju. Šoreiz tas ir Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes Valters Korālis, kuram inkriminē Dieva baušļu pārkāpumu un neētisku rīcību. Tā ir savdabīga atbilde mācītāja ģimenes izmisīgajam lūgumam draudzei veidot labākus sadzīves apstākļus un parūpēties par mācītāja ģimenes psiholoģisko komfortu. V.Korālis jau 9 gadus (!) kalpojis Valmieras Sv. Sīmaņa draudzē. Mācītājs izsaka sašutumu par šādu Virsvaldes rīcību, kārtējo reizi pat neuzaicinot viņu uz nevienu no sēdēm vai neļaujot iepazīties ar lietas materiāliem. Nav tikusi pieļauta iespēja piedalīties ar apsūdzētājiem, lai panāktu kādu vienošanos vai vismaz uklausītu argumentus un prasības.

Nospiedošais vairākums Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes locekļu pauž savas bažas, ka šis notikums ir saistīts ar LELB Virsvaldes vai vismaz atsevišķu amatpersonu vēlmi gūt nedalītu varu pār draudzes īpašumiem (67(!) ha Valmieras pilsētā), tos izpārdodot. Tā saucamā “Mācītāju Atalgojuma Fonda” (plānots savākt 30 miljonus latu un tos ieguldīt šobrīd nestabilajā ASV ekonomikā) tapšanu un uzturēšanas apsvērumus mācītājs Valters Korālis līdz ar vairākiem citiem LELB mācītājiem apšaubījis. Atšķirībā no citiem, viņš daudzas lietas raksturojis atklāti un skaidri, jo ir šobrīd viens no sertificētiem Nekustamā Īpašuma speciālistiem, kurš apmācīts analizēt situāciju nekustamo īpašumu tirgū.

Virsvaldes pārstāvji steidzami tajā pašā dienā lika sasaukt padomes sēdi (7.02.2008. pl. 18:00) un spieda draudzes padomei lemt par SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts” valdes locekļu nomaiņu. Draudzes padomes locekļi lūdza šo jautājumu atlikt uz 8. februāra sēdi pl.17:00. V.Korālis norāda, ka ši situācija ir farss un klaja varas uzurpācija, kas ir pretrunā ar minētā SIA statūtiem, LR Civillikumu, Komerclikumu, u.c. likumiem un normatīviem aktiem. Atstādinātais draudzes mācītājs iepriekš jau ir izteicies par nemitīgu spiedienu, ko pēdējos četrus gadus intensīvi realizē Konsistorija (tagad Virsvalde) Viņš īpaši nebrīnās par šo procesu, jo no LELB jau ir izslēgti vai paši aizgājuši vairāki talantīgi mācītāji, kaut, protams, varētu diskutēt par viņu personībām. Viņš atgādina arī to, ka nesen viens no LELB mācītājiem pat izdarīja pašnāvību. Šie fakti skaidri liecina par LELB Virsvaldes nevēlēšanos risināt lietas mierīgā veidā, bet izmantot padomju laiku stilu un metodes.

Guna un Valters Korāļi tuvākajā laikā sniegs plašāku vērtējumu šim notikumam un par savām pēdējo gadu sajūtām, kalpojot LELB.

2007.12.30 16-20-12-1

Valters Korālis ir LELB loceklis kopš 1988. gada, kad atnāca no Padomju Armijas. Ordinēts 1998. gada 21. maijā. Pirms ordinēts par mācītāju, kalpojis dažādos nealgotos draudzes amatos Limbažos un citviet Vidzemē.

Guna Korāle ir LELB lektore, kura kalpojusi Sv. Sīmaņa draudzē, sagatavojot iesvētes mācības dalībniekus, pēdējos 2 gadus bijusi mācītāja sekretāre un tuvākais palīgs.
Guna un Valters Korāļi ir SIA “Svētā Sīmaņa Pastorāts” darbinieki un kopā ar domubiedriem nodibinājuši kultūras biedrību “ESMU”, organizējot izstādes un pasākumus Sv. Sīmaņa baznīcā.

Turpinājumu lasi un skaties www.koralis.lv

Citē un atsaucies droši 🙂

© draudzes INFO grupa
Foto: V.Korālis & G.Bukalders